X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prof. Rafał Wiśniewski: Eufonie to droga kulturowa z muzyką w tle

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 11:24
W listopadzie w Warszawie zabrzmi muzyka Europy Środkowo-Wschodniej różnych epok i stylów. Od 15 do 23 listopada za sprawą II Międzynarodowego Festiwalu Eufonie, stworzonego przez Narodowe Centrum Kultury, Warszawa stanie się stolicą muzyki wielu kultur. O programie wydarzenia, jego idei oraz artystach, którzy pojawią się w tym roku, rozmawialiśmy z dyrektorem festiwalu.
Audio
  • Prof. Rafał Wiśniewski o festiwalu Eufonie (Poranek Dwójki)
Festiwal Eufonie od 15 listopada w Warszawie
Festiwal Eufonie od 15 listopada w WarszawieFoto: Foto: materiały organizatorów

800px-Eufonie_Filharmonia.jpg
II Międzynarodowy Festiwal Muzyki Europy Środkowo-Wschodniej "Eufonie"

Tegoroczna odsłona to blisko 640 muzyków z 20 państw, 15 koncertów, 8 orkiestr, 3 prapremiery, 7 polskich premier, a to wszystko w zaledwie 9 dni. Jak dodaje prof. Rafał Wiśniewski, wyjątkowo pojawi się również polski jazz. - W tym roku wybieramy bardziej wschodnie kierunki pokazując, że wiele różnych nurtów jest rzeczywiście interesujących. Myślę, że na co dzień nie można ich spotkać na wielkich salach koncertowych - mówił dyrektor festiwalu. - Warte jest również podkreślenia to, że pojawili się nowi odbiorcy. I to mnie cieszy, bo wychodzimy poza taką bańkę, której nie można czasami przekroczyć.

Jak zaznaczył w rozmowie prof. Rafał Wiśniewski, festiwal jest drogą kulturową, której tłem jest muzyka. - Podróżujemy i przyglądamy się innym miejscom. I to nie jest przekaz jednokierunkowy - opowiadał.

Kogo będzie można usłyszeć podczas tegorocznej odsłony Eufonii? Jakie kompozycje się pojawią? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Prof. Rafał Wiśniewski (dyrektor Narodowego Centrum Kultury, dyrektor Festiwalu Eufonie)

Data emisji: 23.10.2019

Godzina emisji: 8.30

am/bch


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rafał Wiśniewski o pożarze Notre Dame: jakby zatrząsł się punkt referencyjny naszego świata

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2019 13:00
 - Wszystko można zrekonstruować, jednak coś ulotnego, niepowtarzalnego po prostu przeminęło - ocenił Rafał Wiśniewski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury, komentując ze smutkiem pożar katedry Notre Dame.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Kosendiak: muzyka polska XVII i XVIII w. jest mi bliska

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 12:52
- Nagraliśmy kiedyś płytę z muzyką Gorczyckiego i artyści, którzy się spotkali, stwierdzili, że warto współpracować. Tak powstał Wrocław Baroque Ensemble i zrodziły się kolejne pomysły na nagrania. Osiem płyt, które wydaliśmy w ciągu ostatnich lat, było wysoko ocenianych przez słuchaczy, więc pomyślałem, że warto je zebrać - mówił w Dwójce dyrektor Narodowego Forum Muzyki o cyklu płyt "Music First. Muzyka I Rzeczypospolitej (Music of the first Commonwealth)".
rozwiń zwiń