X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"WarszeMuzik". Nowy album Ani Karpowicz i Marka Brachy

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2019 14:18
W "Poranku Dwójki" gościć będziemy Anię Karpowicz i Marka Brachę. Flecistka i pianista opowiedzą o wyjątkowym albumie - "WarszeMuzik".
WarszeMuzik vol.1
"WarszeMuzik vol.1"Foto: Mat. prasowe

Płyta ta jest echem festiwalu, który od 2017 roku przywraca do życia koncertowego znakomitą kameralistykę Wajnberga, osadzając ją w szerokim kontekście osiągnięć kompozytorów o żydowskich korzeniach. Doświadczenie emigracji w zawierusze XX-wiecznych totalitaryzmów, skomplikowana tożsamość i powracające inspiracje muzyką aszkenazyjską są elementami wspólnymi dla twórczości wielu kompozytorów, ale u Wajnberga tworzą charakterystyczną, fascynującą złożoność.

Nagraniom młodzieńczych, warszawskich Mazurków z 1933 roku, Arii napisanej w 1942 roku w Taszkiencie na wieść o likwidacji getta w Warszawie, a także Koncertowi Fletowemu zawierającemu zadziorny, miejski walczyk z przedwojennego "Kercelaka" towarzyszą nagrania terenowe z kamienic-ostańców, ostatnich pozostałości po żydowskiej Warszawie.

Na płycie usłyszymy flecistkę Anię Karpowicz, pianistę Marka Brachę oraz kwintet smyczkowy Hashtag Strings z warszawską muzyką Mieczysława Wajnberga.

Spotkanie z Anią Karpowicz i Markiem Brachą o godzinie 8.30 (transmisja wideo).

Ponadto w audycji:

  • relacja z wręczenia Nagrody Literackiej Skrzydła Dedala,
  • historia powstania "Dziadka do orzechów" Piotra Czajkowskiego,
  • żywa szopka przy ul. Franciszkańskiej w Krakowie.

Nie zabraknie konkursów płyta tygodnia oraz "Do 3 razy sztuka".

***

Na "Poranek Dwójki" w poniedziałek w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

am/gs

Zobacz więcej na temat: Marek Bracha
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kercelak - przedwojenny bazar na Woli

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2019 15:00
W "Kwadransie bez muzyki" rozmawialiśmy o legendarnym centrum biznesowym i towarzyskim warszawskiej Woli, o którym dziś pamięta niewielu.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piosenki pamięci i oporu

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2019 15:15
- Szukałam pieśni, które opowiadałyby o doświadczeniu migracji, ale w taki sposób oddolny. Nie szukałam oficjalnych piosenek, świetnie wyprodukowanych i pisanych przez muzyków, tylko amatorskich, które ludzie układali, żeby opowiedzieć o tym, co ich spotkało - mówiła w Dwójce Karolina Grzywnowicz, która podróżuje po świecie, gromadząc piosenki-opowieści śpiewane przez migrantów.
rozwiń zwiń