Jakub Dubik: e-Bank Talentów odkrywa najbardziej uzdolnione dzieci

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 11:56
- Ten program stypendialny od początku był projektowany po to, żeby pomóc młodym uzyskać realną wiedzę o tym, jak odnaleźć się w środowisku artystycznym - mówił w Dwójce wiolonczelista i pomysłodawca e-Banku Talentów.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: shuttesrstock/AN Photographer2463

Posłuchaj
16:57 _PR2_AAC 2020_07_09-09-32-00.mp3 Jakub Dubik i prof. Klaudiusz Baran o e-Banku Talentów (Poranek Dwójki)

BANK_TALENTOW_PLAKAT_v2 (1).jpg
Program e-Bank Talentów

E-Bank Talentów to pierwszy tego typu program w Polsce. Jego celem i misją jest odnalezienie najbardziej uzdolnionych artystycznie młodych muzyków oraz zapewnienie im pomocy w budowaniu kariery. - Naszym najważniejszym założeniem było to, żeby program był absolutnie darmowy; żeby nie dzielić uczestników, tylko stworzyć coś pond podziałami. Chcemy, by udział w programie premiował tylko najwybitniejsze jednostki, które kiedyś, mam nadzieję, zawitają do Uniwersytetu Fryderyka Chopina - podkreślił Jakub Dubik.

Jak opowiadał pomysłodawca e-Banku Talentów, program złożony będzie z dwóch członów. - Pierwszym są lekcje mistrzowskie, realizowane online. Stworzymy specjalne studio na Uniwersytecie Muzycznym, z którego będziemy się łączyć ze stypendystami. To będzie na bardzo wysokim poziomie realizacyjnym, a wszystkie lekcje będą nagrywane zarówno od strony audio, jak i wideo - mówił gość audycji. Dodał, że drugim filarem będą zajęcia "poszerzające kluczowe kompetencje do budowania kariery". - To wykłady z zakresu PR-u, rozwoju osobistego, współpracy z mediami, ale też fizjoterapii, radzenia sobie ze stresem i agresją w sieci. Będą też zajęcia poświęcone efektywnemu wykorzystywaniu mediów społecznościowych do promowania własnej twórczości i budowania wizerunku.

Partnerem programu jest Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie. Jak podkreślił jej rektor prof. Klaudiusz Baran, umiejętności rozwijane w e-Banku Talentów ułatwiają zdobycie pracy, a nawet samodzielne jej kreowanie. - Nie mogę też nie wspomnieć, że wykładowcami na kursie będą nasi wybitni profesorowie: Agata Szymczewska, Kuba Jakowicz, Janusz Wawrowski czy dziekan Tomasz Strahl, więc to jest też świetna promocja dla uniwersytetu - mówił wykładowca.

Program został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach akcji "Kultura w sieci". Patronat nad wydarzeniem sprawuje Program 2 Polskiego Radia.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Jakub Dubik (pomysłodawca e-Banku Talentów), prof. Klaudiusz Baran (rektor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie)

Data emisji: 9.07.2020

Godzina emisji: 9.30

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"WarszeMuzik". Nowy album z muzyką Mieczysława Wajnberga

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2019 09:06
- Myślę, że Wajnberg zaczyna zajmować wreszcie należne mu miejsce. Widzimy jacy wspaniali artyści interesują się jego twórczością i nie trzeba nikogo namawiać specjalnie do tego, żeby jego muzykę grać i poznawać - mówiła w Dwójce flecistka Ania Karpowicz, która razem z Markiem Brachą nagrała album "WarszeMuzik".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Walka o marzenia, czyli Polki na krańcach świata

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2020 11:00
 - One mają pragnienie, by wyruszyć poza horyzont, doświadczyć czegoś nowego. Bardzo silnie czują swój nomadyczny gen - podkreślała Ula Ryciak, opowiadając o bohaterkach swojej książki "Poławiaczki pereł. Pierwsze Polki na krańcach świata".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szymon Komasa: ułożyliśmy program koncertu tak, by był opowieścią

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2020 10:00
- Recital "Koniec świata" brzmi najważniejszymi i najpiękniejszymi kompozycjami fantastycznych kustoszów, którzy tworzyli i przepowiadali przyszłość muzyczną i przyszłość tego, w jaki sposób ukierunkuje się muzyka klasyczna - mówił w Dwójce śpiewak Szymon Komasa, który wraz z pianistą Marcinem Koziełem w piątek (26.06) o godz. 19.30 wystąpi w Teatrze Studio.
rozwiń zwiń