Ważne książki, wielcy aktorzy. Janusz Kukuła o "Radiobooku"

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 10:00
- Takie spotkania z literaturą, dzięki wielkim aktorom, są również formą wspólnego myślenia, bo przecież słuchanie jest jak myślenie. A tylko myślenie ma przyszłość - podkreślał w Dwójce Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia, opowiadając o audiobookach udostępnianych w ramach nowego projektu Polskiego Radia.
Janusz Kukuła
Janusz KukułaFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

Posłuchaj
09:17 Kukuła.mp3 Janusz Kukuła o "Radiobooku" - nowym projekcie Polskiego Radia (Poranek Dwójki) 

- To taki piękny gest otwarcia się jeszcze bardziej w stronę słuchaczy - mówił gość "Poranka Dwójki" o "Radiobooku". - To oferta do zmian strategii odbioru: każdy może sam decydować, kiedy i co wybierze do słuchania.

W "Radiobooku" pojawiają się najwybitniejsze dzieła literackie takich autorów, jak Henryk Sienkiewicz, Joseph Conrad, Marcel Proust czy Stanisław Ignacy Witkiewicz. W każdy poniedziałek publikowane są nowe tytuły.

Czytaj także:

- W najbliższy poniedziałek trochę lżejsza propozycja: "Sezonowa miłość" Gabrieli Zapolskiej w wykonaniu wspaniałej Marty Lipińskiej. A w listopadzie pojawi się "W poszukiwaniu straconego czasu", czyta Jerzy Radziwiłowicz - zapowiadał Janusz Kukuła. Jak dodał, w "Radiobooku" jest już dostępny "Widnokrąg". - Książka Wiesława Myśliwskiego, jednego z największych światowych pisarzy. A czyta ten niezwykły utwór Jerzy Radziwiłowicz. To jest wielka przygoda intelektualna.

Wśród innych znakomitych interpretatorów literackiego słowa w "Radiobooku" znajdą się również, jak wyliczał gość Dwójki, Jerzy Stuhr, Adam Ferency, Krzysztof Kolberger, Krzysztof Gosztyła, Krzysztof Kołbasiuk i Grażyna Barszczewska. Janusz Kukuła podkreślił też udział radiowej Dwójki w tym przedsięwzięciu. - Większość z tych utworów, które prezentujemy jako audiobooki, została zrealizowana dla Programu 2 Polskiego Radia. To wielki wkład tej anteny w rozwój polskiej kultury.

"Radiobook" dostępny jest bezpłatnie na nowym kanale na Youtube, na Facebooku oraz w serwisach z audiobookami (Empik Go, Storytel, Audioteka).

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCQWyjXNGwJ4Nv2C5IMNSqMg

Facebook: https://www.facebook.com/radiobookpr

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Janusz Kukuła (dyrektor Teatru Polskiego Radia)

Data emisji: 23.10.2020

Godzina emisji: 8.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tadeusz Pióro: do lektury może mnie zachęcić człowiek, nie nagrody

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 17:33
- Nie ma dla mnie żadnego znaczenia, jakie nagrody dostał dany pisarz czy poetka. Mam pojęcie o historii literatury, natomiast jeśli chodzi o porady, sugestie, to często kieruję się tym, co mówią poszczególne osoby, którym ufam, ponieważ mamy podobne gusty literackie, podobne poglądy na literaturę - mówił w Programie 2 Polskiego Radia poeta, tłumacz, felietonista i literaturoznawca.
rozwiń zwiń