Big Book Festival. Paulina Wilk: staramy się zmieniać Polaków w optymistów

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 10:45
- Po tych ostatnich pandemicznych zdarzeniach mamy prawo do nadziei. Bardzo zachęcamy na festiwalu do tego, żeby już trochę zostawić za sobą strach, lęk i to wielkie zatrzymanie, które wynikło z tego globalnego problemu i żeby śmiało popatrzeć w przyszłość - mówiła w "Poranku Dwójki" współorganizatorka Big Book Festival 2021.
Plakat festiwalu
Plakat festiwaluFoto: materiały prom.

Posłuchaj
16:51 Poranek Dwójki 21.06.2021 wilk.mp3 Paulina Wilk o Big Book Festival 2021 (Poranek Dwójki) 
Wilk_Pojutrze1200.jpg
"Pojutrze". Paulina Wilk o miastach przyszłości i przyszłości w ogóle

Tegoroczne wydarzenie potrwa od piątku do niedzieli (25-27.06) w Warszawie oraz online. - Wspólnie z zespołem Fundacji "Kultura nie boli", z który tworzymy festiwal, rozważaliśmy długo, jakie uczucia wydają się teraz szczególnie ważne. Czy raczej, jakie siły społeczne i wartości są teraz ważne. Postawiliśmy na nadzieję i zaufanie - podkreślała Paulina Wilk.

Big Book Festival 2021 odbędzie się pod hasłem "Jeszcze będzie najpiękniej". Mamy nadzieję w tym właśnie nastroju Państwa utrzymywać podczas 40 różnych wydarzeń, i to z pomocą stu różnych gości z Polski i z zagranicy. Ci z zagranicy jeszcze w łączeniach zdalnych, ale jednak dosyć blisko - tłumaczyła współorganizatorka.

Weekend pełen wrażeń

Spotkanie z pisarzem uznawanym w Hiszpanii za największy i najoryginalniejszy talent literacki swojego pokolenia, dyskusja z legendą nowojorskiej sceny literackiej i feministycznego aktywizmu, rozmowa z jednym z najlepszych reporterów z Ameryki Łacińskiej, a także z czołowym izraelskim dziennikarzem, który wywołał międzynarodowe reakcje książką "Rewolta" o buncie przeciwko globalizacji. Rozmowy o transhumanizmie, polskim chłopstwie i toksycznych rodzinach, analiza tworzenia biografii, spektakle, słuchowiska - to wszystko znalazło się w programie tegorocznego festiwalu.

Więcej szczegółów na temat zbliżającego się Big Book Festival w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Paulina Wilk (dziennikarka, pisarka, współorganizatorka Big Book Festival)

Data emisji: 21.06.2021

Godzina emisji: 9.30

pg

Czytaj także

Rękopis "Balladyny" - cudem ocalony, uhonorowany przez UNESCO

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 12:00
 - Nagle we wrześniu 1943 roku do Warszawy, do Biblioteki Narodowej, wówczas pod zarządem niemieckim, przyjeżdża nieznany uczeń profesora botaniki z Krzemieńca i mówi, że przetrwała "Balladyna", że jest - w "Poranku Dwójki" o fascynującej historii rękopisu "Balladyny" Juliusza Słowackiego opowiadał dyrektor Biblioteki Narodowej Tomasz Makowski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Biblioteki Lema. Klucz do poznania czy labirynt niewiedzy?

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2021 13:00
- Najbardziej przerażającą sytuację Stanisław Lem przedstawił w "Wizji lokalnej". Stwierdził tam bowiem, że im więcej się czyta, tym mniej się wie - mówił na antenie Dwójki Piotr Michałowski, literaturoznawca z Uniwersytetu Szczecińskiego.
rozwiń zwiń