Jak wygląda życie codzienne tych, którzy zostali na Ukrainie?

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2022 09:55
Gościem poniedziałkowej audycji była Victoriia Levchenko - dziennikarka Sekcji Ukraińskiej Polskiego Radia. Od ponad dwóch miesięcy cierpienie mieszkańców Ukrainy nie ustaje.
Walka na Ukrainie wciąż trwa
Walka na Ukrainie wciąż trwaFoto: Shutterstock/Joanna Dorota

Jak wygląda życie codzienne w ogarniętej wojną Ukrainie, jakie są potrzeby Ukraińców, którzy pozostali w swojej ojczyźnie?​ Między innymi o tym rozmawialiśmy w poniedziałkowym wydaniu audycji.


Posłuchaj
14:43 2022_05_02 09_33_00_PR2_Poranek_Dwojki.mp3 Victoriia Levchenko o tym, jak wygląda życie codzienne tych, którzy zostali na Ukrainie (Poranek Dwójki)

 

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Victoriia Levchenko (dziennikarka Sekcji Ukraińskiej Polskiego Radia)

Data emisji: 2.05.2022

Godzina emisji: 9.30

Czytaj także

80 proc. Ukraińców wierzy w zwycięstwo nad Rosją

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2022 18:00
- Ukraińcy obalili mit niepokonanego wojska rosyjskiego, które okazało się wsią potiomkinowską, symulakrem. Trwa 13. doba inwazji i trzeba powiedzieć, że zdecydowana większość Ukraińców święcie wierzy, że zwyciężą - mówił na antenie Dwójki dziennikarz Polskiego Radia dla Zagranicy Anton Marczyński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Prof. Grzegorz Motyka: naturalnie sympatyzujemy z Ukraińcami [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2022 13:05
- Jest w polskim kodzie bardzo głęboko zapisane, że jeżeli słyszymy, że ktoś się broni, że robi powstanie, to w sposób naturalny z nim sympatyzujemy. Nie bardzo nawet wgłębiając się kto, przeciwko komu i dlaczego. Wiele osób w Polsce z tego powodu się zżyma, a ja przyznam szczerze, że bardzo lubię ten fragment naszego polskiego etosu - stwierdził w rozmowie z Robertem Mazurkiem prof. Grzegorz Motyka, historyk specjalizujący się w XX-wiecznych dziejach Ukrainy.
rozwiń zwiń