Darwin jest OK!

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2011 18:44
Najnowszy numer "Czasu Kultury" i towarzyszące mu spotkanie "[R]ewolucja – Darwin jest OK" oraz inauguracja Roku Fryderyka Chopina w Szwecji.

W środowym "Poranku Dwójki" porozmawiamy o najnowszym numerze "Czasu Kultury".W Narodowej Galerii Zachęta odbędzie się spotkanie towarzyszące wydaniu numeru "Czasu Kultury" oraz wystawie "Wszystkie stworzenia duże i małe". A spotkanie  nosi tytuł  "[R]ewolucja – Darwin jest OK". Celem spotkania będzie dyskusja "dwóch kultur", czyli nauk przyrodniczych z naukami humanistycznymi i sztuką, w której udział wezmą ich przedstawiciele: geolog i ewolucjonista Marcin Ryszkiewicz, paleontolog i odkrywca tropów dewońskiego tetrapoda w Zachełmiu Grzegorz Niedźwiedzki, historyczka sztuki Gabriela Świtek, redaktorka "Czasu Kultury", filozofka Monika Bakke oraz kulturoznawca Benjamin Cope. Po 8:35 naszym gościem będzie redaktor naczelny "Czasu Kultury" - Marek Wasilewski.

Po 7:50 dyrektor Instytutu Polskiego Katarzyna Tubylewicz opowie o inauguracji Roku Fryderyka Chopina w Szwecji. Natomiast po 8:35 kolejna rozmowa z cyklu "Między słowami".

Nie zabraknie też innych stałych pozycji programu. Tuż po 6:15 "Słowo na dzień" i refleksje ks. prof. Jana Sochonia. Będą też zaproszenia na imprezy kulturalne, przegląd prasy, "Dwa słowa o języku",  i oczywiście płyta tygodnia: Martin Stadtfeld i Jan Vogler grają Sonaty i Preludia chorałowe Jana Sebastiana Bacha. Nowa płyta firmy Sony Music. To wszystko do 9:00.

Zaprasza Piotr Kędziorek.

Czytaj także

Kultura jako źródło szpanu

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2010 12:00
Natura ma kulturę, a człowiek jest naturalnie wyrachowany.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Szukamy przodków człowieka

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2010 12:05
Pierwszy człowiek pojawił się na Ziemi 8 milionów lat temu, zatem 3 miliony lat wcześniej niż dotychczas uważano.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kozyra szuka Kozyry

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2010 13:25
Artystka przygotowuje autobiograficzny film fabularny i poszukuje odtwórcy roli samej siebie. Casting w warszawskiej galerii Zachęta może wygrać każdy!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Imperium w obiektywie Ryszarda Kapuścińskiego

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2010 11:00
Kilkadziesiąt nigdzie dotąd nie pokazywanych czarno-białych fotografii znanego reportera znalazło się na wystawie "Ryszard Kapuściński. Z 'Imperium'. Fotografie", która prezentowana jest w warszawskiej Zachęcie.
rozwiń zwiń