Jubileusz papieża architektury nowoczesnej

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2012 19:00
Z tej okazji obchodzonego w sobotę125-lecie urodzin Le Corbusiera Centrum Architektury w Warszawie zaprasza na maraton wykładów o słynnym architekcie oraz premierę pierwszego polskiego wydania jego książki "W stronę architektury".
Audio
Budynek Sądu Najwyższego w indyjskim Czandigarh
Budynek Sądu Najwyższego w indyjskim CzandigarhFoto: wikipedia/gb pandey, lic. CC

Całodzienny cykl wykładów poświęconych postaci i ideom oraz polskim wyznawcom i naśladowcom Le Corbusiera to kulminacja programu edukacyjno-kulturalnego Le Corbusyear organizowanego przez Centrum Architektury w 2012 roku. Będzie to okazja do lepszego poznania postaci najbardziej wpływowego i kontrowersyjnego architekta XX wieku - dla jednych wybitnego myśliciela i papieża architektury nowoczesnej, dla innych największego szkodnika w całych dziejach architektury.

Oprócz polskich specjalistów wystąpią goście ze Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Gwiazdą wydarzenia będzie Charles Jencks - amerykańsko-brytyjski teoretyk architektury, który Le Corbusierowi poświęcił ponad 30 lat pracy, autor najpopularniejszej w Polsce książki o nim "Le Corbusier - tragizm współczesnej architektury".

O projekcie opowiadał w "Poranku Dwójki" jego kurator Grzegorz Piątek z Centrum Architektury w Warszawie.

W audycji rozmawialiśmy też z prof. Leszkem Mondzikiem, dyrektorem  Festiwalu Scenografów i Kostiumografów - RST VizuArt.

Program prowadził Piotr Kędziorek.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Architektura i utopie

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2012 18:51
W tym roku obchodzimy 125. rocznicę urodzin Le Corbusiera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spokojną Prowansję zwiedzaj skuterem

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2012 18:19
Fioletowe krajobrazy pełne lawendy lub żółte, świecące słonecznikami - to właśnie Prowansja, ulubiony francuski region malarzy i turystów.
rozwiń zwiń