REKLAMA

Kryminał we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2012 18:49
Znani pisarze, krytycy i naukowcy, a przede wszystkim: miłośnicy kryminału na kilka dni opanują stolicę Dolnego Śląska.
Audio
  • Rozmowa nt. Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2012
  • Rozmowa nt. Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga w Katowicach
Zbrodnia w Krakowie to plenerowa gra miejska przywołująca wątki z krakowskich kryminałów
Zbrodnia w Krakowie to plenerowa gra miejska przywołująca wątki z krakowskich kryminałów Foto: Glow Images/East News

We wtorkowym "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy z Ireneuszem Grinem i Zygmuntem Miłoszewskim, a to z okazji rozpoczynającego się 16 października we Wrocławiu Międzynarodowego Festiwalu Kryminału.
Przedstawiliśmy również relację z poniedziałkowej konferencji prasowej poświęconej Międzynarodowemu Konkursowi Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga w Katowicach. O konkursie, który odbędzie się w listopadzie tego roku, opowiadali: Grażyna Szymborska, dyrektor konkursu, oraz prof. Antoni Wit, przewodniczący konkursowego jury.
Poza tym w naszej porannej audycji: "Słowo na dzień”, kalendarium, przegląd prasy, wiadomości kulturalne, zaproszenia na imprezy kulturalne oraz cykl "Piosenki z rekomendacją" (tym razem poleca Lech Dzierżanowski, dyrektor artystyczny Filharmonii Łódzkiej).
Jak zwykle zapraszamy również do udziału w naszym konkursie "Płyta Tygodnia”: do wygrania album, na którym Khatia Buniatishvili gra utwory Fryderyka Chopina. W Koncercie f-moll towarzyszy Orkiestra Paryska pod dyrekcją Paavo Jaerviego (nowa płyta firmy Sony Music).
Program prowadził Piotr Kędziorek.
16 października (wtorek)

Czytaj także

Mord w niemiecko-polskim Gdańsku

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2012 09:19
Kryminalno-szpiegowska intryga, która rozpoczyna się pewnym mrocznym znaleziskiem przy molo w Jelitkowie… Fragmenty powieści Izabeli Żukowskiej "Teufel" czyta Henryk Talar.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mroczne tajemnice dawnej Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2012 10:00
Doliniarze, farmazoniarze, pajęczarze to tylko kawałek kryminalno-przestępczej historii stolicy - więcej warto poznać z audioprzewodnikiem Stowarzyszenia Pracownia Etnograficzna.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rosyjski kochanek śmierci

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2012 22:07
Jej wybrańcy giną w dziwnych okolicznościach. Jej kolejnym adoratorem jest młody mieszkaniec Moskwy. Dziewczyna nazywana jest "Śmiercią"...
rozwiń zwiń