Kryminał we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2012 18:49
Znani pisarze, krytycy i naukowcy, a przede wszystkim: miłośnicy kryminału na kilka dni opanują stolicę Dolnego Śląska.
Audio
  • Rozmowa nt. Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2012
  • Rozmowa nt. Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga w Katowicach
Zbrodnia w Krakowie to plenerowa gra miejska przywołująca wątki z krakowskich kryminałów
Zbrodnia w Krakowie to plenerowa gra miejska przywołująca wątki z krakowskich kryminałów Foto: Glow Images/East News

We wtorkowym "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy z Ireneuszem Grinem i Zygmuntem Miłoszewskim, a to z okazji rozpoczynającego się 16 października we Wrocławiu Międzynarodowego Festiwalu Kryminału.
Przedstawiliśmy również relację z poniedziałkowej konferencji prasowej poświęconej Międzynarodowemu Konkursowi Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga w Katowicach. O konkursie, który odbędzie się w listopadzie tego roku, opowiadali: Grażyna Szymborska, dyrektor konkursu, oraz prof. Antoni Wit, przewodniczący konkursowego jury.
Poza tym w naszej porannej audycji: "Słowo na dzień”, kalendarium, przegląd prasy, wiadomości kulturalne, zaproszenia na imprezy kulturalne oraz cykl "Piosenki z rekomendacją" (tym razem poleca Lech Dzierżanowski, dyrektor artystyczny Filharmonii Łódzkiej).
Jak zwykle zapraszamy również do udziału w naszym konkursie "Płyta Tygodnia”: do wygrania album, na którym Khatia Buniatishvili gra utwory Fryderyka Chopina. W Koncercie f-moll towarzyszy Orkiestra Paryska pod dyrekcją Paavo Jaerviego (nowa płyta firmy Sony Music).
Program prowadził Piotr Kędziorek.
16 października (wtorek)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mord w niemiecko-polskim Gdańsku

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2012 09:19
Kryminalno-szpiegowska intryga, która rozpoczyna się pewnym mrocznym znaleziskiem przy molo w Jelitkowie… Fragmenty powieści Izabeli Żukowskiej "Teufel" czyta Henryk Talar.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mroczne tajemnice dawnej Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2012 10:00
Doliniarze, farmazoniarze, pajęczarze to tylko kawałek kryminalno-przestępczej historii stolicy - więcej warto poznać z audioprzewodnikiem Stowarzyszenia Pracownia Etnograficzna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosyjski kochanek śmierci

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2012 22:07
Jej wybrańcy giną w dziwnych okolicznościach. Jej kolejnym adoratorem jest młody mieszkaniec Moskwy. Dziewczyna nazywana jest "Śmiercią"...
rozwiń zwiń