X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Podwójny jubileusz Teatru Nowego w Poznaniu

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2013 17:56
90 lat temu odbyła się w budynku przy ul. Dąbrowskiego pierwsza premiera teatralna, a 40 lat temu początek dyrekcji Izabelli Cywińskiej zainaugurował działalność Teatru Nowego w jego obecnym kształcie. O tym w czwartkowym Poranku Dwójki.
Teatr Nowy
Teatr NowyFoto: Radomil/wikipedia

Obie daty mają dla Teatru wielkie znaczenie, jednakże moment wyodrębnienia się ze struktury Państwowych Teatrów Dramatycznych w Poznaniu stał się przełomem w dziejach instytucji: wraz z dyrekcją Izabelli Cywińskiej narodziła się legenda "Nowego" jako miejsca kształtowania obywatelskich postaw w siermiężnych czasach PRL-u.

Wiele realizacji teatralnych z lat 1973-2012 stanowiło znaczące wydarzenia w historii polskiego teatru. O historii i jubileuszowych planach teatru opowiedzą nasi goście: Izabella Cywińska i Piotr Kruszczyński - dyrektor Teatru Nowego w Poznaniu. To po 8.35.

Z kolei po 7.50 powiemy o rozpoczynającym działalność kinie ELEKTOR. Widzowie nie muszą już czekać na festiwale filmowe, by poznać najciekawsze dokumenty - Sztuka Dokumentu to regularne, cotygodniowe projekcje w samym centrum stolicy. W każdą środę publiczność będzie miała okazję obejrzeć dokumenty przybliżające odległy świat, zaledwie pobieżnie uchwycony w milionach telewizyjnych kadrów. Wiele z filmów doczeka się tutaj swojej kinowej premiery. Oprócz filmów długometrażowych, będzie można obejrzeć także krótkie filmy, na co dzień niewyświetlane w kinach. Dodatkiem do repertuaru mają być również krótkie animacje.

Bezpośrednio po pokazach  spotkania z gośćmi: reżyserami, producentami, osobistościami ze świata filmu oraz ekspertami. O tym opowie:  Anna Spisz z Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki.

A poza tym :  "Słowo na dzień", kalendarium, przegląd prasy, wiadomości kulturalne,  zaproszenia na imprezy kulturalne  oraz  cykl: "Piosenka z rekomendacją"  wybrane tym razem  przez  aktora  -  Macieja Stuhra. Jak zwykle zapraszamy również  do udziału w naszym konkursie  "Płyta Tygodnia".  A płytą jest nowy album firmy CD Accord. Utwory Karola Lipińskiego w nagraniach Konstantego Andrzeja Kulki i zespołu kameralistów.  

10 stycznia (czwartek) godz. 06:00

Zaprasza Paweł Sawicki.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tarnów oczami ludzi kultury

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2012 08:00
Co się dzieje w Tarnowie? Kina, festiwale, teatry – czy warto skorzystać z oferty tego miasta?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie dowidzą.... nie widzą - a jednak zobaczą

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2012 12:40
We Wrocławiu odbyła się konferencja na temat sposobów udostępnienia odbioru wystaw, filmów, przedstawień teatralnych i programów telewizyjnych osobom niewidomym i niedowidzącym. W spotkaniu uczestniczyli specjaliści z Polski, Islandii i Hiszpanii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wystawa pamięci Wieńczysława Glińskiego

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2012 13:28
Wieńczysław Gliński będzie bohaterem wystawy fotograficznej, która zostanie otwarta w Warszawie, w poniedziałek, w budynku teatru Polskiego Radia przy okazji przyznania Wielkich Splendorów, nagród Teatru Polskiego Radia.
rozwiń zwiń