Ewa Dałkowska: "Artyści" to film o tym, jak uchronić teatr

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2016 10:00
- Najważniejsze jest tu to, by zachować, nie przewrócić tego niematerialnego i nienazwanego, co jest w teatrze - opowiadała aktorka, która wystąpi w serialu Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego.
Ewa Dałkowska
Ewa DałkowskaFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Serial "Artyści" opowiada o fikcyjnym warszawskim Teatrze Popularnym - Ewa Dałkowska wcieli się tu w rolę pani sprzątającej, która jednak ma również niestandardowe jak na swoje zajęcie zadania. Będzie m.in. kontaktować się z byłymi dyrektorami placówki, a nawet: duchami dawnych aktorów.

- Jak wiadomo, los teatru jest zwykle kruchy. Tutaj ta pani sprzątająca, całe pokolenie aktorów, nie mówiąc o duchach, uosabiają pewną kontynuację, tradycję teatru, zasady, które powodują, że ta instytucja może trwać - tłumaczyła Ewa Dałkowska.

Dlaczego Ewa Dałkowska przyniosła na plan filmu swoje teatralne pamiątki? Czy w "Artystach" będą jakieś nawiązania do sporów, które znamy z ostatnich miesięcy polskiego życia teatralnego? W rozmowie nie zabrakło również pytania o najnowszy film Antoniego Krauzego "Smoleńsk", w którym Ewa Dałkowska wcieliła się w rolę Marii Kaczyńskiej.

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Ewa Dałkowska (aktorka)

Data emisji: 31.08.2016

Godzina emisji: 8.10

Materiał wyemitowano w audycji "Poranek Dwójki".

jp/mc

Czytaj także

"Artyści". Strzępka i Demirski kręcą serial

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2015 16:30
– Przed rozpoczęciem pracy obejrzeliśmy kilkadziesiąt seriali po kilka sezonów – mówiła Monika Strzępka, połowa słynnego teatralnego duetu reżyserskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Strzępka i Demirski: połączyło nas poczucie humoru

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2016 23:00
- Podsumowujemy się po każdym przedstawieniu, bo jest to część naszej pracy. Staramy się stale pilnować i tyle - mówi reżyserka Monika Strzępka. Wraz z dramaturgiem Pawłem Demirski połączyło ją poczucie humoru, temperament i znudzenie nadęciem.
rozwiń zwiń