Bracia Krauze z nagrodą im. Lecha Kaczyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2017 09:00
W sobotę 20 maja wręczono Nagrody im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Z jej laureatami - rysownikiem Andrzejem Krauze i reżyserem Antonim Krauze - rozmawiał Dawid Dziedziczak.
Audio
  • Andrzej Krauze i Antoni Krauze o Nagrodzie im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego (Poranek Dwójki)
  • Krzysztof Kopczyński o książce "Dybuk. Opowieść o nieważności świata" (Poranek Dwójki)
  • Podsumowanie Festiwalu Filmów Dokumentalnych Millenium Docs Against Gravity 2017 (Poranek Dwójki)
  • Andrzej Leder poleca książkę "Modzelewski – Werblan. Polska Ludowa" (Poranek Dwójki)
Andrzej Krauze i jego brat Antoni Krauze z Nagrodami im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego wręczonymi podczas VII Kongresu Polska Wielki Projekt w Warszawie
Andrzej Krauze i jego brat Antoni Krauze z Nagrodami im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego wręczonymi podczas VII Kongresu Polska Wielki Projekt w WarszawieFoto: PAP/Marcin Obara

Ponadto w "Poranku Dwójki" odwiedził nas Krzysztof Kopczyński, współautor książki "Dybuk. Opowieść o nieważności świata" opowiadającej o bardzo trudnej relacji Żydów i Kozaków w ukraińskim Humaniu. Do książki został dołączony film dokumentalny Krzysztofa Kopczyńskiego "Dybuk. Rzecz o wędrówce dusz", za który reżyser zdobył Srebrnego Lajkonika na Festiwalu Filmowym w Krakowie.

W audycji podsumowaliśmy także Festiwal Filmów Dokumentalnych Millenium Docs Against Gravity, który zakończył się w niedzielę 21 maja, oraz wysłuchaliśmy pierwszej rekomendacji kulturalnej filozofa kultury Andrzeja Ledera. 

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadzi: Piotr Kędziorek

Data emisji: 22.05.2017

Godzina emisji: 6.00-9.00

bch/mc

Czytaj także

Rosja: Żydzi stworzyli antysemicką Ukrainę

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2015 18:00
- Propaganda twierdziła najpierw, że Euromajdan stworzyli Żydzi, a potem, że władzę na Ukrainie przejęli antysemici - mówił Wiaczesław Lichaczew z Euroazjatyckiego Kongresu Żydów w Jerozolimie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Babi Jar: jeden z najstraszliwszych symboli Holokaustu

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2016 08:00
W ciągu zaledwie dwóch dni - 29 i 30 września 1941 r. niemieckie komanda śmierci zamordowały w Babim Jarze ponad 33 tys. osób. Żydów rozstrzeliwano bez przerwy przez 36 godzin.
rozwiń zwiń