Ruszamy w Polskę! "Podróże to nie odległości"

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2022 11:00
- W tej trudnej sytuacji, gdy świat nam się skurczył, spróbowaliśmy trochę z konieczności docenić najbliższą okolicę. Idea, którą zawsze staraliśmy się przekazywać naszym czytelnikom i widzom, czyli "podróże to nie odległości", idealnie się sprawdziła w tych czasach – mówił w Dwójce podróżnik Marcin Nowak.
Zapraszamy na krótkie podróże do 70 ciekawych zakątków Polski
Zapraszamy na krótkie podróże do 70 ciekawych zakątków Polski Foto: GP PIXSTOCK/ Shutterstock

Gdy świat się skurczył

Przed pandemią odwiedzili 50 krajów, choć już wtedy jeździli również po Polsce. W czasie lockdownu jeszcze lepiej poznali nasz kraj, a teraz dzielą się swoim doświadczeniem w książce "Polska. 70 pomysłów na niezapomniany weekend". Naszymi gośćmi byli podróżnicy Anna i Marcin Nowakowie.

- W tej trudnej sytuacji, gdy świat nam się skurczył, spróbowaliśmy trochę z konieczności docenić najbliższą okolicę. Idea, którą zawsze staraliśmy się przekazywać naszym czytelnikom i widzom, czyli "podróże to nie odległości", idealnie się sprawdziła w tych czasach – mówił Marcin Nowak.

Największe zaskoczenia

Para zjeździła Polskę wzdłuż i wszerz, a praca nad przewodnikiem zajęła im łącznie około 12 lat. W efekcie znalazło się w nim wiele niezwykle różnorodnych miejsc i obiektów - od cudów techniki po skarby natury, od romantycznych miasteczek po zachwycające krajobrazy.

- Znajdują się tutaj miejsca dość znane, ale są i takie, które także nas zaskoczyły podczas podróży – przyznała Anna Nowak. - Dla nas wielkim zaskoczeniem był zespół pałacowo-parkowy w Lubostroniu, który nie jest tak powszechnie znany, jak np. Gniezno i tamtejsza katedra. Wśród takich miejsc jest też Suwalski Park Krajobrazowy i Suwalszczyzna, która zawsze była spychana na boczny tor, bo przecież z Górnego Śląska jest nam tam dalej niż w Alpy, więc zawsze była omijana, a była niesamowitym zaskoczeniem ze względu na swoje krajobrazy.


Posłuchaj
16:13 Dwojka_Poranek_Dwojki 29 lipiec 2022 09_31_37.mp3 Ruszamy w Polskę! "Podróże to nie odległości" (Poranek Dwójki)

 

Para podczas audycji mówiła też o tym, co jej się w Polsce nie podoba. Wśród bolączek wymienili powszechną "reklamozę" oraz wciąż niewystarczająco wysoką kulturę jazdy.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Roch Siciński

Goście: Anna i Marcin Nowakowie (podróżnicy, blogerzy, autorzy książki "Polska. 70 pomysłów na niezapomniany weekend")

Data emisji: 29.07.2022

Godzina emisji: 9.30

mg

Czytaj także

Alternatywa dla last minute. Jak zaplanować tańsze wakacje?

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2022 06:49
Eksperci do spraw turystyki informują, że w związku z rosnącymi cenami nie ma już ofert last minute. Są za to inne rozwiązania, z których możemy skorzystać, wybierając wyjazd wakacyjny za granicę.
rozwiń zwiń