Janusz Stanny i Teresa Wilbik - biografia artystów autorstwa ich córki [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2024 15:39
Gościem środowego "Poranka Dwójki" był Katarzyna Stanny, utalentowana ilustratorka i wykładowczyni warszawskiej ASP, autorka książki "Teresa Wilbik i Janusz Stanny w królestwie ilustracji".
Katarzyna Stanny w Dwójkowym studiu
Katarzyna Stanny w Dwójkowym studiuFoto: Piotr Podlewski/Polskie Radio

ZOBACZ WIDEO:

W "Poranku Dwójki" sięgnęliśmy po obszerną we wspomnienia biografię dwójki wielkich artystów – Janusza Stannego i Teresy Wilbik, pióra ich córki - Katarzyny Stanny, utalentowanej ilustratorki i wykładowczyni Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. To też bogato ilustrowana opowieść o całej epoce polskiej kultury i sztuki.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Katarzyną Stanny.


Posłuchaj
16:56 Dwojka_Poranek_Dwojki_2024_06_05-09-31-06 (3).mp3 Janusz Stanny i Teresy Wilbik - biografia artystów pióra ich córki

 

Janusz Stanny świętuje 50-lecie pracy twórczej w Muzeum Karykatury w Warszawie, 2007 rok Janusz Stanny świętuje 50-lecie pracy twórczej w Muzeum Karykatury w Warszawie, 2007 rok

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadziła: Aldona Łaniewska-Wołłk

Gość: Katarzyna Stanna (utalentowana ilustratorka i wykładowczyni warszawskiej ASP)

Data emisji: 5.06.2024

Godzina emisji: 9.30

pg/mgc

Czytaj także

Jerzy Sosnkowski - w cieniu brata generała. "Moją fascynację wywołały felietony architektoniczne"

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2024 13:25
- Jest to bardzo specyficzna postać, do niedawna kompletnie nieznana, z wyjątkiem wąskiej grupy fachowców od architektury modernistycznej, głównie za sprawą kina Atlantic w Warszawie, którego był współprojektantem - mówił w Dwójce Dariusz Błaszczyk, autor książki "Brat Generała. Jerzy Sosnkowski (1893-1954). Architekt, projektant wnętrz, rysownik, pisarz…".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Biografka: trudno powiedzieć, czy Roman Wilhelmi zafascynował mnie bardziej jako aktor, czy człowiek

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2024 17:35
- Roman Wilhelmi oddał swojej pracy, teatrowi, filmowi i telewizji, absolutnie wszystko. A z drugiej strony miał swoje słabostki, załamania, problemy z nałogami. Ta dychotomia była bardzo ciekawa, trudna do opisania, ale im głębiej wchodziłam w tę historię, tym bardziej mnie ona wciągała - mówiła w Dwójce Magda Jaros, autorka książki "Anioł i twardziel. Biografia Romana Wilhelmiego".
rozwiń zwiń