Przystawka z kultury

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2012 10:00
Nowy klub kulinarno-kulturalny i inne nietypowe spotkania ze sztuką.
Audio

Podczas pierwszego spotkania serwowano min: tatara z łososia na pumperniklu i Koftę jagnięcą z dipem jogurtowym. Ale głównym daniem był…gośc specjalny. "Przystawka z kultury" to nowy warszawski klub kolacyjny – o nim rozmawialismy właśnie z gościem specjalnym pisarką Agnieszką Drotkiewicz i z Weroniką Brączek z GoCulture.

Zajrzeliśmymy też na lotnisko Chopina, gdzie od środy można odlecieć również kulturalnie. Tomasz Obertyn był na lotnisku i widział wystawę przygotowaną przez warszawską "Zachętę".

Przedstawiliśmy też kolejną grupę nominowanych do Paszportów "Polityki", a nominującymi byli Magdalena Moskalewicz ("Arteon") oraz Grzegorz Borkowski ("Obieg"). Justyna Nowicka rozmawiała zaś o nowym numerze "Autoportretu" z Barbarą Stec, Romą Sendyką i Michałem Choptianym.

 

Audycję prowadziła Katarzyna Nowak

Czytaj także

Zaglądając w różne życiorysy

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2011 17:06
Na najnowszą książkę Agnieszki Drotkiewicz, zatytułowaną "Jeszcze dzisiaj nie usiadłam", składają się zapisy rozmów dotyczących życia i wszelkich jego aspektów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

MOCAK otwiera podwoje

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2011 12:29
Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie zaprasza do swej siedziby, Warszawa poszukuje równoległości w miastach, a Agnieszka Drotkiewicz poszukuje sensu życia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Korsyka - wyspa Napoleona, ośmiornic i kasztanów

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2011 10:20
Z mąki kasztanowej od stuleci wypiekano tu chleb, z owczego mleka i serwatki wyrabia się sery. Korsyka ma swoje alkohole, wędzone szynki, ryby, wieprzowinę z czarnych świnek oraz... bardzo interesujące przepisy kulinarne.
rozwiń zwiń