"Tyrtej. Za Kulisami". Słuchowisko według Norwida

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 08:16
Dziś mija 200. rocznica urodzin Cypriana Kamila Norwida. Na naszej antenie specjalne audycje przez cały dzień – dopełnia je słuchowisko „Tyrtej. Za kulisami”, dyptyk dramatyczny literackiego patrona 2021 roku. Początek o godz. 21.00.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Bruno Passigatti

Akcja dzieje się w salach redutowych Teatru Wielkiego, gdzie bohaterowie za kulisami wystawiają spektakl "Tyrtej". W słuchowisku – jak w dramacie Norwida – przeplatają się dwa plany: sceny odgrywanej przez aktorów sztuki oraz tego, co dzieje się za kulisami podczas spektaklu.


"Tyrtej. Za Kulisami", prod. 2000

Adaptacja: Iwona Malinowska

Reżyseria: Jan Warenycia

Realizacja akustyczna: Andrzej Złomski

Opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski 

forum-0428327409 Czesław Niemen.jpg
Niemen, poezja i rock. Posłuchaj Radia Norwid

Obsada: Aleksandra Konieczna, Grażyna Wolszczak, Krzysztof Kumor, Krzysztof Gosztyła, Stanisław Brudny, Jan Mateusz Nowakowski, Tomasz Budyta, Piotr Kozłowski, Krzysztof Wakuliński, Andrzej Ferenc, Jan Jankowski, Marcin Przybylski, Krzysztof Chamiec, Dorota Landowska, Wojciech Wysocki, Robert Tondera, Maciej Szary, Witold Skaruch, Ewa Domańska

***

Na Wieczór ze słuchowiskiem zapraszamy w piątek (24.09) w godz. 21.00-22.20.

Zobacz więcej na temat: Cyprian Kamil Norwid

Czytaj także

"Pan N.", czyli jak Norwid nie został rosyjskim szpiegiem

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2021 06:00
Epoka politycznych niepokojów w Europie lat 40. XIX wieku w przedziwny sposób zbiegła się z młodością Cypriana Kamila Norwida. W dniu uruchomienia serwisu norwid.polskieradio.pl, powstałego z okazji 200. rocznicy urodzin poety, przypominamy pewien brzemienny w skutki epizod jego biografii.
rozwiń zwiń