2015: Trebunie-Tutki symfonicznie

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2014 14:32
Nagrody, koncerty, festiwale - rok 2014 był bardzo udany dla muzykującej rodziny. A co zespół planuje w najbliższym czasie? O tym mówił Krzysztof Trebunia-Tutka.
Audio
  • 2015: Trebunie-Tutki symfonicznie (Źródła/Dwójka)
Koncert pamięci Władysława Trebuni-Tutki na 16. Festiwalu Folkowym Polskiego Radia Nowa Tradycja w maju 2013 roku. Po dwóch latach przyszło nam pożegnać także jego brata, Stanisława
Koncert pamięci Władysława Trebuni-Tutki na 16. Festiwalu Folkowym Polskiego Radia "Nowa Tradycja" w maju 2013 roku. Po dwóch latach przyszło nam pożegnać także jego brata, StanisławaFoto: Grzegorz Śledź/PR 2

W minionych 12 miesiącach Krzysztof Trebunia-Tutka otrzymał medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis", a kapela rodzinna Trebuniów-Tutków nagrodę imienia Oskara Kolberga, przyznawaną za wybitne zasługi w dziedzinie kultury ludowej.

Krzysztof Trebunia-Tutka jest dumny także z występów zespołu. – W styczniu wystąpiliśmy w Paryżu z jamajską grupą reggae Twinkle Brothers, potem graliśmy na pięknych festiwalach w Polsce i Europie, w Indiach pokazywaliśmy natomiast tradycję tańca górali polskich – wyliczał.

Muzyk opowiadał o tradycji muzykowania w rodzinie, o dawnej i nowej muzyce góralskiej, na koniec zaprosił zaś do Kościeliska na tradycyjny noworoczny koncert i kolejne występy m.in. w Krakowie, Lublinie i Wrocławiu. – W lutym w Filharmonii Szczecińskiej zagramy nasz symfoniczny projekt "Legenda Tatr" pod batutą Bartłomieja Gliniaka. Nasze głosy i góralska muzyka zabrzmią w zupełnie nowej aranżacji na chór i orkiestrę – zapowiadał.

***

Tytuł audycji: Źródła

Prowadzenie: Anna Szotkowska
Goście:
Krzysztof Trebunia-Tutka
Data emisji: 30.12.2014
Godzina emisji:
12.00

 

mc

Czytaj także

Krzysztof Trebunia-Tutka: najtrudniejsze są... nuty najprostsze

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2014 12:00
Z liderem zespołu Trebunie-Tutki, a także z Dorotą Majerczyk i Katarzyną Majerczyk Anna Szewczuk rozmawiała o rodzinnych tradycjach oraz edukacji muzycznej na Podhalu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak poprawnie wyskać, czyli śpiew w góralskiej skali

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2014 16:29
– Dziś otoczeni jesteśmy innym światem dźwięków, dominują inne skale. Młodzi górale muszą uczyć się tego, co kiedyś, jak się zdawało, mieli w genach – mówił w Dwójce Krzysztof Trebunia-Tutka, który prowadził w Zakopanem warsztaty śpiewu podhalańskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rok Kolberga nie skończy się w grudniu

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2014 13:11
– Najgorszym rozwiązaniem byłoby odfajkowanie sukcesu Roku Kolberga i powrót do codzienności – mówił Andrzej Kosowski, dyrektor Instytutu Muzyki i Tańca.
rozwiń zwiń