Festiwal EtnoKraków/Rozstaje startuje w okrojonej wersji

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2020 08:00
Tegoroczna formuła Festiwalu Etnokraków/Rozstaje to koncerty na żywo z respektowaniem wszelkich zasad wynikających z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, ale też transmisje i retransmisje radiowe, streamingi, działania w sieci w trakcie festiwalu i po jego zakończeniu, dedykowane tej części publiczności, która z rozmaitych przyczyn nie będzie mogła w wydarzeniach uczestniczyć bezpośrednio.
Audio
  • Festiwal EtnoKraków/Rozstaje startuje (Dwójka/Źródła)
plakat festiwalu
plakat festiwaluFoto: materiały promocyjne

EtnoKraków/Rozstaje to międzynarodowy festiwal dedykowany muzyce etnicznej, tradycyjnej i world music. Dotychczas nieprzerwanie powstały już 22. edycje festiwalu. To koncerty plenerowe na wielkiej scenie i spotkania kameralne w prestiżowych lokalizacjach. EtnoKraków/Rozstaje to miejsce spotkań, projekt otwarty na wielokulturowość, forum prezentacji muzyki z różnych stron świata w wykonaniu najlepszych zespołów międzynarodowej sceny world music i jednocześnie – możliwość popularyzacji najciekawszych polskich artystów reprezentujących stylistykę etnojazz, etno i world music na forum międzynarodowym. W "Źródłach" rozmawialiśmy z Janem Słowińskim - organizatorem wydarzenia.

- Mieliśmy przyjemność gościć już Mustaphę el Boudani & Annę Witczak w Klubie Strefa. Koncert był świetny. Uznałem, że będzie to bardzo ciekawa propozycja na okoliczność festiwalu – mówił pomysłodawca i organizator, Jan Słowiński. – W warunkach pandemicznych sytuacja była ewidentna. Ponieważ można było tylko stworzyć taki koncept w którym można zaprosić wielu świetnych muzyków pochodzących z całego świata, a mieszkających i tworzących w Polsce. Okazało się, że nie trzeba było się długo rozglądać. Projekt Ani i Mustaphy jest świetną ilustracją tego międzykulturowego i międzynarodowego dialogu. Chciałbym, żeby dialog był mostem tego festiwalu.

Goście dotychczasowych dwudziestu jeden edycji festiwalu EtnoKraków/Rozstaje to w wielu przypadkach artyści i zespoły stanowiące dzisiaj kanon gatunku światowej sceny etno i world music.
Na tegorocznym festiwalu zagrają: Derico Alves Forro Band, Mustapha el Boudani & Anna Witczak, Indialucia, Hamdam Trio, Kroke i Sokół Orchestra.

*** 

Tytuł audycji: Źródła 

Prowadził: Piotr Kędziorek

Data emisji: 18.08.2020

Godzina emisji: 15.15

gs/mat. prasowe


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Język frafra i muzyka kologo, czyli kultura i muzyka północnej Ghany

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 11:00
W "Źródłach" posłuchaliśmy najnowszej produkcji Iana Brennana - fra fra "Funeral Songs" - pogrzebowych pieśni z akompaniamentem lutni kologo. Przedstawimy również nieemitowaną wcześniej rozmowę z niekwestionowanym królem kologo, któremu udało się osiągnąć światową karierę, Kingiem Ayisobą z Bolgatangi.   
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nocna Strefa" i nowości afrykańskiego world music

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2020 08:00
Pierwsze "etniczne" wydanie nowej letniej audycji "Nocna Strefa" będzie przeglądem najlepszej muzyki z Czarnego Lądu. Wśród niej nowości, m.in. Mulatu Astatke & The Black Jesus Experience z płyty "To Know WIthout Knowing" i Oumou Samgare z najnowszego albumu "Acoustic".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od Sycylii po Epir i Kostelek. Muzyczne nowości z zakątków Europy

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2020 08:00
W piątkowym muzycznym spotkaniu w "Źródłach" posłuchaliśmy m.in. sycylijskich kobiecych pieśni w wykonaniu Matilde Politi czy międzypokoleniowego duetu wirtuozów z Epiru - Petroloukasa Halkiasa i Vasilisa Kostasa.
rozwiń zwiń