X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Pokonany, a jednak aktywny". Kulturowe twarze diabła

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2016 16:01
- To jedna z największych tajemnic chrześcijaństwa: dlaczego diabeł, który został zwyciężony przez Chrystusa, jest wciąż aktywny - mówił ks. prof. Witold Kawecki w audycji o kulturowych, a wypływających z religii, wyobrażeniach złego ducha.
Audio
  • Historia obecności szatana w kulturze (Inny stan skupienia/Dwójka)
Bestia na obrazie Williama Blakea
Bestia na obrazie Williama Blake'aFoto: Wikimedia/domena publiczna

W religiach politeistycznych bywają dobre i złe, w monoteizmie - jednoznacznie złowrogie wobec człowieka. Napadają jak dzikie zwierzęta, kuszą, zwodzą, czasem niewolą.

- Świadomość istnienia diabła bierze się z doświadczenia, że zło istnieje w świecie. Stąd trzeba odpowiedzieć na pytanie dramatyczne i w istocie nierozstrzygalne: jak dobry i wszechmocny Bóg mógł dopuścić do zła - tłumaczył prof. Zbigniew Mikołejko.

Skąd zatem wzięły się demony? Co jest motorem ich działań? Dlaczego zły duch, mimo że pokonany, może wciąż działać? I – czy diabeł posiada jakieś pozytywne cechy?

***

Tytuł audycji: Inny stan skupienia

Prowadzi: Michał Nowak

Goście: ks. prof. Witold Kawecki (teolog kultury), prof. Zbigniew Mikołejko (filozof religii) i Jerzy Prokopiuk (prezes klubu Gnosis)

Data emisji: 2.03.2016

Godzina emisji: 21.30

jp/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wolter jako pisarz kontrkultury? Drugie życie arcydzieł

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2016 14:00
Prześmiewcza, ironiczna, nieprzyzwoita. Okazuje się, że literatura oświeceniowa może być dla współczesnych pisarzy bardzo pomocna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Czaplicka, polska badaczka szamanów

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2016 03:08
- Na nazwisko Marii Czaplickiej natknęłam się w artykule na temat Bronisława Malinowskiego. Ku zgrozie skonstatowałam, że pierwszy raz słyszę o takiej osobie - wspomina socjolożka dr Grażyna Kubica.
rozwiń zwiń