Polskie Radio
Section05
Witold Kawecki

Prezydent Duda: ufam, że podczas Targów Wydawców Katolickich wybrzmi szacunek należny Janowi Pawłowi II

Ufam, że podczas XXVIII Targów Wydawców Katolickich wybrzmi szacunek wobec pamięci i dzieła Jana Pawła II, jednego z najwybitniejszych Polaków w naszych dziejach – zaznaczył prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników targów, które otwarto w czwartek w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Andrzej Duda Targi Wydawców Katolickich Jan Żaryn Witold Kawecki Grzegorz Górny

"Stworzył Kościół bliski człowiekowi". Mija 18. rocznica śmierci św. Jana Pawła II

18 lat temu zmarł papież Jan Paweł II. Duchowny z kraju zza żelaznej kurtyny, który doświadczył dwóch systemów totalitarnych, stał się jedną z najbardziej znaczących osobowości XX wieku. Wywarł szczególny wpływ na losy Kościoła i całego świata, m.in. przyczyniając się do upadku systemu komunistycznego. Postawa papieża w obliczu cierpienia i choroby stała się źródłem nadziei dla milionów ludzi.
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Jan Paweł II Kościół katolicki wiara komunizm historia Polski Witold Kawecki Jan Grosfeld Rafał Łatka

Pogrzeb Benedykta XVI. "Jego testament jest niezwykle osobisty"

- Głównym motywem pontyfikatu Benedykta XVI było przedstawiać ludziom ludzką twarz Boga - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia ks. prof. Witold Kawecki - dyrektor Instytutu Wiedzy o Kulturze i wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, który poznał osobiście Josepha Ratzingera. ​W Watykanie odbyły się w czwartek uroczystości pogrzebowe zmarłego w sobotę papieża seniora. 
Zobacz więcej na temat:  Benedykt XVI pogrzeb Witold Kawecki wiara religia Kościół Watykan

Ks. prof. Witold Kawecki: Rzym najlepiej odwiedzić w październiku

- Dla podkreślenia znaczenia październik jest nazywany miesiącem wakacji kardynałów. Jest wtedy jeszcze pięknie, gorąco, a już po sezonie. A kolory i zapachy Rzymu, wtedy gdy na rusztach ustawionych na ulicach podgrzewa się jadalne kasztany… - mówił w radiowej Jedynce ks. prof. Witold Kawecki, autor przewodnika "Rzym, moje miasto".
Zobacz więcej na temat:  senior Rzym Witold Kawecki przewodnik Małgorzata Raducha turystyka

NASZ WYWIAD Ks. W. Kawecki: Notre Dame historią chrześcijaństwa Francji

- Katedra Notre Dame to dzieło sztuki, ogromne dziedzictwo i tożsamość nie tylko Francuzów, lecz także całej ludzkości. Ale to również świątynia, która pokazuje, jak historia Francji była związana z chrześcijaństwem - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl ks. prof. Witold Kawecki, teolog kultury z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Francja pożar katedry Notre Dame chrześcijaństwo Notre Dame Witold Kawecki

Sześć lat pontyfikatu Franciszka. "Ciekawy i oryginalny"

– Papież Franciszek nie jest człowiekiem, który np. pozostawi po sobie niezapomniane dokumenty, ale jest na swój sposób ciekawy. Odkrywa coś, co się nazywa opcją preferencyjną na rzecz ubogich i pokazuje, że na świat trzeba oczami biednych ludzi. To dodaje mu sympatii – powiedział w "Pulsie Trójki" o. prof. Witold Kawecki z UKSW, odnosząc się do 6. rocznicy pontyfikatu Jorge Mario Bergoglio.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Jorge Mario Bergoglio papież Franciszek aktualności katolickie Watykan Witold Kawecki Mariusz Krzemiński