Polskie Radio
Section05
Witold Kawecki

Ks. prof. Witold Kawecki: Rzym najlepiej odwiedzić w październiku

- Dla podkreślenia znaczenia październik jest nazywany miesiącem wakacji kardynałów. Jest wtedy jeszcze pięknie, gorąco, a już po sezonie. A kolory i zapachy Rzymu, wtedy gdy na rusztach ustawionych na ulicach podgrzewa się jadalne kasztany… - mówił w radiowej Jedynce ks. prof. Witold Kawecki, autor przewodnika "Rzym, moje miasto".
Zobacz więcej na temat:  senior Rzym Witold Kawecki przewodnik Małgorzata Raducha turystyka

NASZ WYWIAD Ks. W. Kawecki: Notre Dame historią chrześcijaństwa Francji

- Katedra Notre Dame to dzieło sztuki, ogromne dziedzictwo i tożsamość nie tylko Francuzów, lecz także całej ludzkości. Ale to również świątynia, która pokazuje, jak historia Francji była związana z chrześcijaństwem - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl ks. prof. Witold Kawecki, teolog kultury z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Francja pożar katedry Notre Dame chrześcijaństwo Notre Dame Witold Kawecki

Sześć lat pontyfikatu Franciszka. "Ciekawy i oryginalny"

– Papież Franciszek nie jest człowiekiem, który np. pozostawi po sobie niezapomniane dokumenty, ale jest na swój sposób ciekawy. Odkrywa coś, co się nazywa opcją preferencyjną na rzecz ubogich i pokazuje, że na świat trzeba oczami biednych ludzi. To dodaje mu sympatii – powiedział w "Pulsie Trójki" o. prof. Witold Kawecki z UKSW, odnosząc się do 6. rocznicy pontyfikatu Jorge Mario Bergoglio.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Jorge Mario Bergoglio papież Franciszek aktualności katolickie Watykan Witold Kawecki Mariusz Krzemiński