"Pięćdziesiątka". Historia nietypowej alkoholiczki

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2015 12:00
- Moja bohaterka nie musi ukrywać tego, że pije. Poza tym nie ucieka w alkohol z powodu jakiejś traumy czy problemów - mówiła w Dwójce o swojej nowej książce Inga Iwasiów.
Audio
  • Inga Iwasiów o książce "Pięćdziesiątka" (Spotkanie autorskie/Dwójka)
Bohaterka Pięćdziesiątki, wyleczona z alkoholizmu, opowiada o swoich kolejnych urodzinach, przełomach w życiu, terapiach, przyjaźniach i związkach (zdjęcie ilustracyjne)
Bohaterka "Pięćdziesiątki", wyleczona z alkoholizmu, opowiada o swoich kolejnych urodzinach, przełomach w życiu, terapiach, przyjaźniach i związkach (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Pixabay/RyanMcGuire

Pisarka podkreślała, że stworzona przez nią postać pije, ponieważ czerpie z tego straszną przyjemność. - Wódka towarzyszy mojej bohaterce od wczesnych lat. Poznaje ją poprzez charakterystyczny dla czasów PRL barek zamykany na klucz, w którym rodzice ustawiają nadpite butelki i czekoladki - opowiadała Inga Iwasiów. - Ona wyjada te czekoladki, a potem nadpija te buteleczki: większe, mniejsze, słodkie i wytrawne. I w ten sposób wchodzi w picie.

Inga Iwasiów zwracała uwagę w audycji na specyficzne okoliczności picia kobiet w okresie PRL. Przestrzegała też, przez postrzeganiem jej opowieści jako antyterapeutycznej.

***

Tytuł audycji: Spotkania autorskie 

Prowadzi: Katarzyna Nowak

Gość: Inga Iwasiów (pisarka)

Data emisji: 14.11.2015

Godzina emisji: 12.30

bch/mm

Czytaj także

"13 pięter". Własne mieszkanie jako pułapka

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2015 13:00
Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Filipem Springerem poświęconej książce o problemach polskiej polityki mieszkaniowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orbitowski o "Innej duszy" i naturze zła

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2016 11:00
- Seryjni mordercy to nie są czarujący, inteligentni ludzie. W zabiciu człowieka jest po prostu rodzaj bardzo upiornej, ale pociągającej wolności - uważa Łukasz Orbitowski, który w powieści "Inna dusza" mierzy się z naturą zła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pani Stefa wychodzi z cienia Korczaka

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2016 14:00
- Problemem jest mit Korczaka, z którym on sam walczył, podkreślając że Dom Sierot to dzieło wielu osób, w tym Stefanii Wilczyńskiej - mówiła Magdalena Kicińska, autorka książki "Pani Stefa".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chutnik o Jolancie: nie mówi, boi się, taka ameba

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2015 11:32
- Ona reprezentuje emocje i uczucia wszystkich tych, którzy nie odnaleźli się po roku 1989 - mówiła w Dwójce o bohaterce swojej książki zatytułowanej "Jolanta" Sylwia Chutnik.
rozwiń zwiń