Od Mariboru po Warszawę

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2012 11:00
Europejska Stolica Kultury tętni energią, a w Lublinie rozbrzmiała "Pieśń o Rolandzie" w wersji włoskiego mistrza narracji, Mimmo Cuticchio. To tylko dwa z tematów, które poruszyliśmy w "Europejskim Magazynie Kulturalnym".
Audio
  • Europejski Magazyn Kulturalny podróżuje po naszym kontynencie

W audycji odwiedziliśmy Maribor, który jest w tym roku Europejską Stolicą Kultury. Monika Pilch rozmawiała z organizatorkami tego projektu Nataszą Kos i Tajną Golcman, niemieckim pisarzem rezydującym w mieście - Fredem Geraisem oraz jego mieszkańcami.
Wybraliśmy się do Włoch, by polecić odbywającą się w mediolańskim Pawilonie Sztuki Współczesnej Retrospektywę Alberta Garuttiego, jednego z najważniejszych współczesnych włoskich artystów. Wystawę widział i z artystą rozmawiał Bartosz Panek.
Z kolei do Lublina zawitał sycyliski mistrz narracji Mimmo Cuticchio. Był on  gościem lubelskiego Międzynarodowego Festiwalu "Spotkania z opowiadaczami świata", zaprezentował "Pieśń o Rolandzie". Z Mimmo Cuticchio rozmawiała Agnieszka Krawiec.
W ramach Międzynarodowego Festiwalu Watch Docs Prawa Człowieka w Filmie w Warszawie, odbyła się retrospektywa tegorocznego laureata nagrody im Sacharowa – Jafara Panhiego. O szczegółach opowiadał gość Konrad Wirkowski, dyrektor festiwalu.

Audycję prowadziła Katarzyna Nowak

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sztuka migrującej Europy

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2010 17:00
Berlińska wystawa "Polska-Niemcy.1000 lat" oraz "Emigracyjna sztuka estońska 1945 1991" w Tallinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kulisy wielkich festiwali

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2010 16:00
Lou Reed na festiwalu filmowym i strajk 1500 włoskich filmowców. W listopadzie, w świecie kina jest bardzo gorąco.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuka zaskakiwania

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2010 13:52
- Ten mały naród jest bardzo kreatywny, wciąż czymś zajęty, wciąż improwizujący - powiedział pisarz Hallgrímur Helgason, uczestnik Festiwalu "Kulturalne oblicza Islandii".
rozwiń zwiń