Angelov i Kholodenko na festiwalu Chopin i jego Europa

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2018 16:20
Bohaterami sobotniego koncertu byli: ceniony bułgarski pianista oraz jeden z najbardziej utalentowanych muzycznie i technicznie wirtuozów młodego pokolenia.
Ludmil Angelov i Vadym Kholodenko
Ludmil Angelov i Vadym KholodenkoFoto: materiały prasowe/archiwum Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina

Program:

Franciszek Liszt Salve Polonia; Aleksander Skriabin Koncert fortepianowy fis-moll op. 20; Maurycy Moszkowski Koncert fortepianowy h-moll

Wyk. Vadym Kholodenko - fortepian, Ludmil Angelov - fortepian, Sinfonia Varsovia, dyr. Jacek Kaspszyk

W przerwie koncertu wysłuchaliśmy wywiadu z Ludmilem Angelovem autorstwa Róży Światczyńskiej oraz z Vadymem Kholodenko autorstwa Anny Skulskiej.

***

Tytuł audycji: Letni festiwal muzyczny

Prowadziła: Róża Światczyńska

Data emisji: 25.08.2018

Godzina emisji: 17.00

Czytaj także

Howard Shelley: wybrałem Johanna Cramera, bo znał Chopina

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2018 16:55
- Ten pianista jest mało znany, ale w swoich czasach był poważanym muzykiem i barwną postacią. Jego twórczość świetnie obrazuje przejście od klasycyzmu do romantyzmu. Wtedy fortepian był mało poznanym instrumentem, wymagającym specjalnych umiejętności, wyczucia i techniki – mówił w Dwójce znakomity muzyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lorenzo Coppola: potrzeba nam muzyki powszedniej

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2018 13:52
- Nie możemy codziennie raczyć się wykwintnymi daniami kuchni francuskiej. Potrzeba nam też potraw mniej wyszukanych. Czy zawsze musimy słuchać cenionego kompozytora? Czy każdego dnia chcemy zjeść wykwintny posiłek? Nie! – przekonywał w Dwójce znakomity klarnecista.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gianluca Capuano: Concerto Köln to orkiestra pionierów

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2018 15:35
- Jeśli chodzi o odkrywanie dawnej praktyki wykonawczej, orkiestra ta jest grupą pionierów. W środowisku są żartobliwie nazywani "świniami truflowymi" ze względu na konsekwencję i skuteczność tych poszukiwań. To zespół o wspaniałej historii – mówił w Dwójce ceniony dyrygent.
rozwiń zwiń