Wratislavia Cantans. Wokalne dziedzictwo z Półwyspu Iberyjskiego

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 10:00
W audycji "Letni Festiwal Muzyczny" zaprosiliśmy na transmisję z 54. odsłony wrocławskiego festiwalu, podczas którego usłyszeliśmy Śródziemnomorską mozaikę i Chorał mozarabski pod dyrekcją Marcela Pérèsa - francuskiego muzykologa, kompozytora, reżysera i założyciela grupy muzycznej Ensemble Organum.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Fotowan

Program: Śródziemnomorska mozaika i chorał mozarabski


wratislavia cantans 2019.jpg
54. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans

Wykonanie: Ensemble Organum, kier. art. Marcel Peres

Transmisja z 54. Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans, Wrocław, Kolegiata Świętego Krzyża i św. Bartłomieja.

W przerwie transmisji (21.00-21.20) zaprosiliśmy do wysłuchania rozmowy Katarzyny Hagmajer-Kwiatek z Antonim Liberą - pisarzem, tłumaczem, eseistą, nominowanym do Nagrody Mediów Publicznych w kategorii Słowo. Kapituła wyróżniła pisarza nominacją "za wprowadzanie Polaków w świat największych dzieł literatury anglosaskiej w szczególności Samuela Becketta, Williama Szekspira i Oscara Wilde'a, a także za wybitną działalność reżyserską oraz udział w rozwoju teatru polskiego". Rozmowa będzie dotyczyć także jego najnowszych prac translatorskich, czyli kanonu dzieł Sofoklesa, które Libera przetłumaczył w ostatnich latach. 

***

Tytuł audycji: Letni Festiwal Muzyczny

Prowadziła: Klaudia Baranowska

Data emisji: 10.09.2019

Godzina emisji: 19.00

am

Czytaj także

Muzyczne skarby Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2015 12:00
Urodzinową edycję Wratislavii Cantans uświetnią pieśni, które niegdyś ubarwiały ważne wydarzenia w życiu dawnych wrocławian. Transmisja.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Concordu de Orosei. Najlepsi amatorzy z Sardynii

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2017 10:00
- Członkowie zespołu nie występują na wielkich estradach. Na co dzień mają inne zawody, często bardzo prozaiczne, jak na przykład praca w kamieniołomie – mówił dyrygent Vittorio Ghielmi, opowiadając o amatorskiej kapeli z Sardynii, która wystąpiła podczas festiwalu Wratislavia Cantans.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Wyzwolenie". 53. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2018 17:06
- Hasło "Wyzwolenie" odnosić się będzie nie tylko do rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – tłumaczył hasło tegorocznej odsłony wrocławskiego festiwalu jego dyrektor generalny Andrzej Kosendiak
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wratislavia Cantans. Mariusz Kwiecień: nie lubię stać i śpiewać

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2018 11:51
- Zawsze będę przykładał się do "Króla Rogera" z wielkim sercem, ale nie będę ukrywał, że wykonanie koncertowe najmniej mnie interesuje. Dzieło Szymanowskiego bez tej strefy aktorskiej, scenicznej po prostu w moim odczuciu traci - mówił w Dwójce słynny śpiewak operowy.
rozwiń zwiń