REKLAMA

Kabaret Szpak o rewelacjach roku 1955

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2017 14:33
W audycji przypomnimy fragmenty programu, który został zaprezentowany podczas drugiego występu Kabaretu Szpak. Wieczór poprowadził wówczas Kazimierz Rudzki.
Kazimierz Rudzki
Kazimierz RudzkiFoto: PAP/Zbigniew Januszewski

Od października 1954 do stycznia 1955 roku na antenie Radia Wolna Europa ukazywały się rewelacje byłego esbeka Światły. Rozpoczynała się tzw. odwilż. Jesienią 1955 roku, po dziesięciu latach starań, w Teatrze Polskim w Warszawie miała się odbyć premiera "Dziadów" wraz ez wstrzymywaną do tej pory przez system częścią trzecią, w układzie tekstu i reżyserii Aleksandra Bardiniego. Reminiscencje tych wszystkich rewelacji pojawiły się w wieczorze drugim Kabaretu Szpak, który poprowadził Kazimierz Rudzki.

W wybranych fragmentach usłyszymy też powtórkę przebojów z pierwszej połowy XX wieku. Wszystko w wykonaniu rewelacyjnych artystów: Hanny Skarżanki, Hanki Bielickiej, Ireny Kwiatkowskiej, Edwarda Dziewońskiego i Józefa Kondrata.

***

Na audycję "Kabarety literackie" zapraszamy w sobotę (7.10) w godz. 15.00-15.30 zaprasza Anna Lisiecka.

bch/mz

Zobacz więcej na temat: kabaret
Czytaj także

Jerzy Wasowski. Radiowy inżynier i kabareciarz

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2017 15:35
Bohaterem audycji z cyklu "Antykwariat" był - związany z Polskim Radiem od czasów przedwojennych - niezapomniany autor piosenek i radiowej muzyki, połowa duetu Kabaretu Starszych Panów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dom z baśni. Andersenowski Sopot Jerzego Afanasjewa

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2017 16:00
– Sopot, jego plener, bezpośredni kontakt z żywiołem morskim poprzez wyjścia na molo lub na brzeg morza bardzo dobrze nastrajają mnie do twórczości pisarskiej – mówił w nagraniu archiwalnym znakomity twórca literatury, kabaretu i filmu.
rozwiń zwiń