X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Odczytanie archiwum Aleksandra Wata. "Dużo sekretów"

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2016 11:00
- To było jedno z moich największych naukowych doświadczeń – podkreślał prof. Adam Dziadek, opowiadając o swoich badaniach w Beinecke Library na Yale University nad znajdującymi się tam notatnikami Aleksandra Wata.
Audio
  • Z prof. Adamem Dziadkiem o jego badaniach nad notatnikami Aleksandra Wata rozmawia Katarzyna Kobylecka (Skarbiec nauki polskiej/Dwójka)
Beinecke Library w Yale University. To szczególna biblioteka rzadkich książek i rękopisów, mówił w Dwójce prof. Adam Dziadek
Beinecke Library w Yale University. "To szczególna biblioteka rzadkich książek i rękopisów", mówił w Dwójce prof. Adam Dziadek Foto: Techbint/Flikcr lic. CC BY 2.0

Prof. Dziadek od lat zajmuje się twórczością Wata, ale - jak mówił - nigdy wcześniej nie myślał o badaniu amerykańskich archiwów poety ("to było poza zasięgiem"). Dostęp do nich stał się możliwy dzięki programu Kwerenda Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

W ramach tego stypendium prof. Dziadek mógł przyjrzeć się zapiskom Wata z lat 50. i 60. XX w. Dotychczas nikt nie próbował ich odczytać, uznając ich nieważność dla całości dzieła poety, lub też - co bardziej prawdopodobne - ze względu na wielkie trudności z odszyfrowaniem tekstu. - Okazało się, że w tych notatkach kryje dużo sekretów - zdradzał w audycji naukowiec, opowiadając zarówno o swojej pracy, jak i o wnioskach płynących z analizy tych nowych dla literaturoznawców źródeł.

***

Tytuł audycji: Skarbiec nauki polskiej

Prowadzi: Katarzyna Kobylecka

Gość: prof. Adam Dziadek (literaturoznawca)

Data emisji: 17.06.2016

Godzina emisji: 22.00 

jp/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Emigranci na terenie byłego ZSRR

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2015 16:00
Gościem audycji będzie Zuzanna Brunarska - tegoroczna laureatka stypendium START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Język wśród dźwięku, czyli retoryka i muzyka

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2015 15:00
W "Skarbcu nauki polskiej" rozmawialiśmy z Tomaszem Górnym z Wydziału Polonistyki UJ, laureatem konkursu popularyzatorskiego INTER 2015 Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Jedlicki i fenomen warstwy inteligenckiej

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2015 15:45
W 2015 roku w "Skarbcu Nauki Polskiej" rozmawialiśmy o roli inteligentów w procesach modernizacji w Europie Środkowo-Wschodniej. Bohaterem audcji był prof. Jerzy Jedlicki.  
rozwiń zwiń