X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mityczne początki miejsc świętych

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2011 13:13
Spotkanie z historią starożytną oraz rozmowa o programie "Translacje". Zapraszamy do wysłuchania audycji.
Audio

Od 2004 r. Fundacja na rzecz Nauki Polskiej realizuje program "Translacje", którego celem jest pomoc w upowszechnianiu dorobku polskiej humanistyki poza granicami kraju. W ramach tej inicjatywy autorzy wybitnych prac humanistycznych mogą ubiegać się o dofinansowanie przekładu swoich książek na wybrany język kongresowy. O szczegółach tego projektu mówił prof. Włodzimierz Bolecki - wiceprezes Zarządu FNP.

Natomiast w drugiej części audycji: spotkanie z historykiem starożytności, dr. Łukaszem Niesiołowskim-Spano, który – podobnie jak już prawie 40 innych badaczy – skorzystał z pomocy Fundacji. Jego praca "Mityczne początki miejsc świętych w Starym Testamencie" właśnie ukazała się na Zachodzie wydana przez prestiżową brytyjską oficynę. O samej książce i o swoich doświadczeniach związanych z uzyskaniem środków na jej przekład nasz gość opowiedział w "Skarbcu Nauki Polskiej".

Audycję przygotowała Katarzyna Kobylecka.

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mówić o traumie obozu

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2011 15:45
Paradoksalnie trudniej było przetrwać w obozie koncentracyjnym kilka miesięcy niż pięć lat - przekonywał Piotr Filipkowski, autor książki o więźniach lagru Mauntahausen.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Julian Stryjkowski – z ciemności na światło dzienne

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2011 08:18
Zmagania z tożsamością narodową, religijną i seksualną to według Ireneusza Piekarskiego, autora nowej książki o Stryjkowskim, spiritus movens twórczości pisarza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od religii do nacjonalizmu

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2011 10:10
Czy religijność traktowana instrumentalnie rozpala konflikty etniczne? A może to poczucie tożsamości narodowej wyzwala religijność?
rozwiń zwiń