REKLAMA

Mityczne początki miejsc świętych

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2011 13:13
Spotkanie z historią starożytną oraz rozmowa o programie "Translacje". Zapraszamy do wysłuchania audycji.
Audio

Od 2004 r. Fundacja na rzecz Nauki Polskiej realizuje program "Translacje", którego celem jest pomoc w upowszechnianiu dorobku polskiej humanistyki poza granicami kraju. W ramach tej inicjatywy autorzy wybitnych prac humanistycznych mogą ubiegać się o dofinansowanie przekładu swoich książek na wybrany język kongresowy. O szczegółach tego projektu mówił prof. Włodzimierz Bolecki - wiceprezes Zarządu FNP.

Natomiast w drugiej części audycji: spotkanie z historykiem starożytności, dr. Łukaszem Niesiołowskim-Spano, który – podobnie jak już prawie 40 innych badaczy – skorzystał z pomocy Fundacji. Jego praca "Mityczne początki miejsc świętych w Starym Testamencie" właśnie ukazała się na Zachodzie wydana przez prestiżową brytyjską oficynę. O samej książce i o swoich doświadczeniach związanych z uzyskaniem środków na jej przekład nasz gość opowiedział w "Skarbcu Nauki Polskiej".

Audycję przygotowała Katarzyna Kobylecka.

 

Czytaj także

Mówić o traumie obozu

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2011 15:45
Paradoksalnie trudniej było przetrwać w obozie koncentracyjnym kilka miesięcy niż pięć lat - przekonywał Piotr Filipkowski, autor książki o więźniach lagru Mauntahausen.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Julian Stryjkowski – z ciemności na światło dzienne

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2011 08:18
Zmagania z tożsamością narodową, religijną i seksualną to według Ireneusza Piekarskiego, autora nowej książki o Stryjkowskim, spiritus movens twórczości pisarza.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Od religii do nacjonalizmu

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2011 10:10
Czy religijność traktowana instrumentalnie rozpala konflikty etniczne? A może to poczucie tożsamości narodowej wyzwala religijność?
rozwiń zwiń