"Adela", czyli pieśni na gitarę i fortepian

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2021 16:00
"Adela" to nowy album pianisty Aleksandra Dębicza i gitarzysty Łukasza Kuropaczewskiego we współpracy ze znakomitym kontratenorem Jakubem Józefem Orlińskim.
Okładka płyty Adela
Okładka płyty "Adela"Foto: materiały promocyjne

Posłuchaj
60:00 2021_02_07 15_00_21_PR2_Plytomania.mp3 "Adela", czyli pieśni na gitarę i fortepian (Płytomania/Dwójka)

Artyści doskonale są znani z naszej Anteny, niemniej miło było ponownie ich gościć. Ze szczegółami opowiedzieli oni o swoim wspólnym przedsięwzięciu.

W programie także: heroiny polskiej muzyki nowej (Bacewicz, Sikora, Kulenty, Zubel) oraz muzyczny świat Beethovena "odtwarzany" przez Reinharda Goebla.

***

Prowadził: Jacek Hawryluk

Tytuł audycji: Płytomania

Data emisji: 7.02.2021

Godzina emisji: 15.00

Czytaj także

Aleksandra Hałat: przygoda z muzyką Karola Rathausa będzie się rozgrywała dalej

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2021 18:00
- Przy pierwszym naszym zetknięciu z triem to ta muzyka nam się nie do końca podobała. Dopiero w miarę zagłębiania się w tą muzykę i odkrywania coraz ciekawszych historii w niej zawartych, uczucie do Rathausa narastało, aż znaleźliśmy się w sali nagraniowej - mówiła Aleksandra Hałat, pianistka i pomysłodawczyni projektu Rathaus Ensamble.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marzena Diakun: w komunikacji z orkiestrą ważna jest szczerość

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2021 12:10
- Myślę, że trzeba być zakochanym w muzykach, w pełni się im oddać. I jeśli to jest prawdziwe, to zadziała w pracy - mówiła w Dwójce Marzena Diakun, jedna z najbardziej utalentowanych dyrygentek młodego pokolenia, świeżo nominowana dyrektor artystyczna i główna dyrygentka Orqueste de la Comunidad de Madrid.
rozwiń zwiń