Urodziny Beethovena - piątkowy koncert NOSPR

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 21:42
Zapraszamy na urodziny Beethovena! Świętowanie zaczęliśmy w piątek, koncertem NOSPR i Saleema Ashkara pod batutą Domingo Hindoyana. Transmisja odbyła się w piątek (20.11) na antenie, stronie internetowej Dwójki i Facebooku Dwójki oraz na kanale YouTube Polskiego Radia.
Banner
BannerFoto: PR

Program:

Jean Sibelius Valse triste op. 44 nr 1 (ded. pamięci Maestro Gabriela Chmury); Ludwig van Beethoven I Koncert fortepianowy C-dur op. 15; III Koncert fortepianowy c-moll op.37

Wyk. Saleem Ashkar - fortepian, NOSPR, dyr. Domingo Hindoyan

***

Cztery koncerty fortepianowe Beethovena w wykonaniu urodzonego w Nazarecie wirtuoza Saleema Ashkara to danie główne obchodów Roku Beethovenowskiego w NOSPR. A raczej dwudniowa, czterodaniowa uczta, która z pewnością zaspokoi apetyty nawet najbardziej zachłannych wielbicieli muzyki mistrza z Bonn. 

Transmisja na antenie, stronie internetowej Dwójki i Facebooku Dwójki oraz na kanale YouTube Polskiego Radia od godz. 19.30.

***

Na audycję "Filharmonia Dwójki" w piątek (20.11) w godz. 19.00-21.30 zapraszała Róża ŚwiatczyńskaTen artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dmitry Ablogin: jako nastolatek starałem się naśladować Chopina

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2020 11:51
- Chopin wywarł na mnie wielki wpływ jako na młodego artystę. Będąc nastolatkiem, zaczytywałem się w jego korespondencji i starałem się naśladować go przy klawiaturze - mówił w Programie 2 Polskiego Radia rosyjski pianista, laureat I Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Matthias Goerne: Beethoven był absolutnym geniuszem

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2020 18:16
- Każdy jego utwór to arcydzieło: kwartety smyczkowe, jedyna opera, sonaty fortepianowe, msze, symfonie. Ale co do pieśni pojawiają się wątpliwości, czy rzeczywiście są dobre i jak to możliwe, że geniusz nie odniósł sukcesu w tym jednym gatunku. Tymczasem ja jestem pewny, że Beethoven nie zawiódł nas także jako autor pieśni - mówił w Dwójce znakomity niemiecki baryton.
rozwiń zwiń