X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kwadrofonik gra Steve'a Reicha - zobacz wideo

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2013 19:30
Warszawska grupa i jej goście wykonali słynny utwór "Music for 18 Musicians” .
Kwadrofonik i Goście grają utwór Music for Eighteen Musicians Stevea Reicha
Kwadrofonik i Goście grają utwór "Music for Eighteen Musicians” Steve'a ReichaFoto: Grzegorz Śledź/PR

Organizatorem koncertu w Studiu Koncertowym PR im. Witolda Lutosławskiego był Program Drugi Polskiego Radia.

Zespół Kwadrofonik i Goście w składzie:

Krystyna Sakowska, Adrian Janda - klarnety; Dagna Sadkowska - skrzypce; Michał Pepol - wiolonczela; Joanna Lalek, Iwona Kmiecik, Jolanta Kossakowska, Danuta Zbirowska - śpiew; Emilia Sitarz, Bartłomiej Wąsik, Joanna Opalińska, Bartłomiej Zajkowski - fortepiany; Magdalena Kordylasińska-Pękala, Paweł Nowicki, Hubert Zemler, Piotr Sołkowicz, Radosław Mysłek - perkusja; Miłosz Pękala perkusja, kierownik artystyczny.

Program: Steve Reich Music for 18 Musicians

Kwadrofonik to zespół powstały z połączenia Lutosławski Piano Duo oraz perkusyjnego Hob-beats Duo. Zespół wykonuje utwory pisane na skład perkusyjno-fortepianowy przez kompozytorów XX wieku: Bartoka, Crumba, Berio. Zespół zdobył Grand Prix na IX Festiwalu Muzyki Folkowej Polskiego Radia Nowa Tradycja w 2006 roku.

Steve Reich urodził się 3 października 1936 w Nowym Jorku. Jest jednym z pionierów minimalizmu w muzyce, dwukrotnym zdobywcą nagrody Grammy.

"Music for 18 Musicians" został napisany na wiolonczele, skrzypce, dwa klarnety (obaj muzycy grają również na klarnetach basowych), cztery pianina, trzy marimby, dwa ksylofony, metalofony oraz cztery kobiece głosy. We wstępie do partytury utworu Reich wspomniał, że nazwa "Music for 18 Musicians" nie nakazuje grać jej wcale z osiemnastoma muzykami. Kompozytor sugeruje wręcz większą liczbę wykonawców.

Zobacz więcej na temat: koncert POLSKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wielkie małe miejsca

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2012 08:43
Artyści sztuk wszelakich latem chętnie opuszczają wielkie centra kulturalne i odwiedzają miejsca, które nie każdy wielkomiejski bywalec zna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert Experimentalstudio des SWR w Filharmonii Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2012 12:42
Koncert Ensemble Experimentalstudio des SWR odbył się w studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego 22 września.W środę 26 września zapraszamy na jego retransmisję.
rozwiń zwiń

Czytaj także

15 mln złotych na promocję Lutosławskiego

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2013 09:27
W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin Lutosławskiego w kraju i zagranicą odbędzie się około 100 wydarzeń poświęconych kompozytorowi.
rozwiń zwiń