X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Koncert Experimentalstudio des SWR w Filharmonii Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2012 12:42
Koncert Ensemble Experimentalstudio des SWR odbył się w studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego 22 września.W środę 26 września zapraszamy na jego retransmisję.
Ensemble Experimental  Experimentalstudio des SWR
Ensemble Experimental Experimentalstudio des SWRFoto: www.warszawska-jesien.pl

Experimentalstudio des SWR pełni funkcję pośrednika między ideą kompozycyjną a techniczną realizacją. Każdego roku przyznaje kilku kompozytorom i muzykom stypendium na realizację ich utworów. Udostępnia im specjalistyczne wyposażenie i pomoc informatyków muzycznych, projektantów, inżynierów i reżyserów dźwięku.

Oprócz współpracy z kompozytorami zespół Experimentalstudio des SWR regularnie koncertuje na całym świecie. Po czterdziestu latach aktywności na scenie nowej muzyki zyskał on wysoką pozycję w dziedzinie live electronics. Występował regularnie na niemal wszystkich ważniejszych festiwalach (m.in. na Berliner Festwochen, Wiener Festwochen, Salzburger Festspielen, Festival d’Automne w Paryżu, Biennale di Venezia), jak i w wielu dobrze znanych  ośrodkach muzycznych (np. w mediolańskiej la Scali, w Carnegie Hall, Théâtre de la Monnaie i Teatro Real Madrid).

Twórcy tego formatu, co Pierre Boulez, Karlheinz Stockhausen, Cristóbal Halffter, Vinko Globokar, Emmanuel Nunes i Luigi Nono, stworzyli we fryburskim studiu wiele wybitnych kompozycji. Luigi Nono zrealizował tu wszystkie dzieła późnego okresu. Jego „tragedia dell’ascolto” Prometeo – nazwana kamieniem milowym muzyki dwudziestego wieku – wykonywana była przez Experimentalstudio des SWR i jego ówczesnego dyrektora André Richarda ponad 50 razy.

Młodsze pokolenie kompozytorów reprezentowane jest przez takich twórców, jak Mark Andre, Chaya Czernowin, José María Sánchez-Verdú i Johannes Maria Staud. Stworzyli oni tu bardzo udane, wybiegające w przyszłość dzieła. Ze studiem współpracowało wielu wybitnych muzyków, wśród nich Maurizio Pollini, Claudio Abbado, Gidon Kremer, Jörg Widmann, Irvin Arditti i Roberto Fabbriciani. Experimentalstudio des SWR otrzymywało kilkakrotnie międzynarodowe nagrody za realizacje muzyki elektro nicznej.

Ostatnio otrzymało Nagrodę Roku Niemieckiej Krytyki Muzycznej za płytę z utworami Luigiego Nona. Od października 2006 roku funkcję dyrektora artystycznego Studia – pełnioną wcześniej przez Hansa-Petera Hallera i André Richarda – objął Detlef Heusinger.

Zaprasza Marek Zwyrzykowski.

Program:

Luigi Nono A Pierre. Dell'azzurro silenzio, inquietum

Mark Andre ...hoc.. .

Jamila Jazylbekova S.O.G.

Chaya Czernowin Ina

Luigi Nono Guai ai gelidi mostri

Wyk. Ensemble Experimentalstudio des SW, Noa Frenkel – kontralt, Susanne Otto – Kontralt, Roberto Fabbriciani – flet, Ernesto Molinari – klarnet, Michael Kasper – wiolonczela, Detlef Heusinger - dyrygent

26 września (środa), godz. 19.30

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Salata: muzyka zaczyna się po czterdziestce

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2012 17:00
Autor wyjątkowo dojrzałego debiutu płytowego wystąpił w piątek w radiowym Studiu im Witolda Lutosławskiego. W "Muzycznej Jedynce" Piotr Sałata opowiedział, dlaczego warto było czekać przez wiele lat w blokach startowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

On stworzył kamienie milowe nowoczesnej muzyki

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2012 20:34
Kompozytor Krzysztof Penderecki odebrał we Frankfurcie nad Odrą Nagrodę Viadriny za zasługi dla polsko-niemieckiego porozumienia w sferze muzyki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Papież zachwycony izraelsko-palestyńską orkiestrą

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2012 21:01
- Wielka symfonia pokoju między narodami pozostaje wciąż nieskończona - powiedział Benedykt XVI na zakończenie koncertu, jaki odbył się w Castel Gandolfo z okazji uroczystości św. Benedykta, patrona Europy oraz papieża.
rozwiń zwiń