REKLAMA

Ukraiński jazz. Laura & Kristina Marti, Igor Zakus i inni

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2022 16:00
W dniu rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę wypełniliśmy audycję - w ramach solidarności z napadniętym krajem i tamtejszymi artystami - muzyką autorstwa naszych wschodnich sąsiadów.
Płyty, których słuchaliśmy podczas audycji
Płyty, których słuchaliśmy podczas audycjiFoto: Pixabay.com/Polskie Radio

Wspólnie z Państwem słuchaliśmy płyt tworzonych przez takich artystów, jak m.in. Anton Pyvovarov, siostry Laura & Kristina Marti, Natalyia Lebedeva, Igor Hnydyn i Igor Zakus.

W naszym zestawieniu znalazł się również polski pianista jazzowy Sławek Jaskułke ze względu na wojenny wydźwięk wierszy, które wybrzmiewają na jego płycie pt. "Europa 67/21". Recytacje utworów Tadeusza Różewicza, Zbigniewa Herberta, Czesława Miłosza, Kazimierza Przerwy-Tetmajera i Wisławy Szymborskiej przygotował aktor filmowy i teatralny, Tomasz Borkowski.

Przypomnieliśmy również nagranie solowego występu Leszka Możdżera w Kijowie.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.


Posłuchaj
56:33 2022_02_24 18_00_41_PR1_Teraz_jazz.mp3 Ukraiński jazz. Laura & Kristina Marti, Igor Zakusy i inni (Teraz jazz/Dwójka)

***

Tytuł audycji: Teraz Jazz

Prowadził: Andrzej Zieliński

Data emisji: 24.02.2022

Godzina emisji: 18.00

Czytaj także

Kacper Smoliński - mistrz harmonijki ustnej i jego pierwsza autorska płyta [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2021 19:15
Kacper Smoliński był bohaterem koncertu z cyklu "Jazz.PL". Grający na harmonijce ustnej artysta wraz z zespołem zaprezentował muzykę ze swego pierwszego autorskiego albumu. Przeżyjmy to jeszcze raz - zapraszamy do zobaczenia wideo ostatniego koncertu! 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Małgorzata Małaszko: serię "Jazz.PL" otwierają młodzi ludzie z widowiskowymi talentami

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2022 19:00
- To jest nasz produkt eksportowy, dlatego że możemy się pochwalić ich talentami na całym świecie. Siedmioro młodych ludzi przynosi swoje światy, które przez intensywność wykonawczą są spójne. Ta płyta udowadnia, że to zamknięta, wysmakowana całość. Słychać, że muzycy świetnie się bawią, dzięki czemu my też możemy się bawić - mówiła dyrektor Programu 2 Polskiego Radia Małgorzata Małaszko-Stasiewicz o pierwszej płycie z serii "Jazz.PL".
rozwiń zwiń