X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Artur Mrówczyński-Van Allen: Europa nigdy nie była chrześcijańska

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2019 16:48
- Były momenty w dziejach, kiedy konkretne wydarzenia sprawiały, że prawda wcielona, tzn. Jezus Chrystus, tzn. chrześcijanie, tzn. Kościół mogli dać świadectwo tej prawdzie. Na jej podstawie kształtowały się wówczas stosunki wewnętrzne wspólnot oraz stosunki z innymi wspólnotami - mówił w Dwójce wykładowca z Instytutu Filozofii im. E. Stein w Grenadzie.
Audio
  • Miejsce Europy na duchowej mapie świata (Światowa niedziela/Dwójka)
Artur Mrówczyński-Van Allen
Artur Mrówczyński-Van AllenFoto: print screen z YT
polska wielki projekt 1200.jpg
Polska Wielki Projekt - serwis specjalny

Prof. Artur Mrówczyński-Van Allen był jednym z uczestników panelu "Postchrześcijański kontynent? Miejsce Europy na duchowej mapie świata", który w piątek (7.06) zorganizowano w Arkadach Kubickiego w Warszawie w ramach 9. Kongresu Polska Wielki Projekt.

- Mapa świata ma różne wymiary. Jest też mapa duchowa, czy religijna, kuli ziemskiej. Europa jest wyjątkiem na tym tle, dlatego że wszystkie statystyki pokazują, że liczba osób wierzących i liczba chrześcicjan na wszystkich kontynentach rośnie. Tylko u nas jest inaczej, a tendencja spadkowa utrzymuje się już od dłuższego czasu. Pojawia się pytanie, czy Europa jest forpocztą pewnych zmian i cały świat podąży za nią w tym procesie sekularyzacji, czy też może Europa jest pewną anomalią na tle pozostałych kontynentów - tłumaczył Grzegorz Górny, moderator piątkowego panelu. 

Do jakich wniosków doszli uczestnicy dyskusji? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Światowa niedziela

Prowadził: Michał Żakowski

Goście: Grzegorz Górny (dziennikarz i publicysta, reżyser, producent filmowy i telewizyjny), prof. Artur Mrówczyński-Van Allen (dyrektor Wydziału Słowiańskiego w Międzynarodowym Centrum Studiów nad Chrześcijaństwem Wschodnim - ICSCO w Granadzie)

Data emisji: 9.06.2019

Godzina emisji: 15.00

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nagroda im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Dla twórców ceniących polską tradycję

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 17:00
- To nagroda dla twórcy, który wzmacnia polską tradycję, kontynuuje ją, oczywiście też interpretuje w świetle całej naszej nowej epoki. Jednocześnie ma to być twórca prawy i sprawiedliwi. Pierwszym laureatem okazał się być Wojciech Kilar, mój serdeczny przyjaciel - mówiła w Dwójce członkini kapituły Nagrody im. L. Kaczyńskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska Wielki Projekt. Grzegorz Górny: to wyjątkowe wydarzenie na intelektualnej mapie Polski

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 12:27
- Jest to wyrwanie się z tej bieżącej politycznej młócki, jaką obserwujemy zwłasza w tym sezonie wyborczym rozłożonym na ostatnie półtora roku. Tutaj mamy okazję zastanowić się nad sprawami publicznymi w nieco szerszej perspektywie: międzynarodowej, cywilizacyjnej, kulturowej, duchowej, religijnej, obyczajowej, ale także politycznej, gospodarczej, społecznej czy demograficznej - mówił w Dwójce dziennikarz i publicysta.
rozwiń zwiń