X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Polska Wielki Projekt

Prezes PZU: Polska powinna wyjść z niszy przerabiania

Dyskusje o gospodarce zdominowały drugi dzień kongresu Polska Wielki Projekt. Prezes PZU Paweł Surówka mówił w Polskim Radiu 24, że "Polska jest w stanie nie tylko dogonić kraje zachodnie, ale też - poprzez innowacje i inwestycje - wypracować sobie niszę w poszczególnych branżach. Dlatego w tym zakresie istotną rolę odgrywają firmy takie jak PZU.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Polska Wielki Projekt Kongres Polska Wielki Projekt 2018

"Przygotowujemy specustawę mieszkaniową"

- Proces przygotowywania i realizacji inwestycji nie jest w Polsce tak konkurencyjny, jak w innych krajach. Chcemy to zmienić. Akcent poszedł teraz na budownictwo mieszkaniowe. Przygotowujemy specustawę mieszkaniową, by dostęp do mieszkań na wynajem był bardziej dostępny dla mniej zamożnych – mówił w Polskim Radiu 24 minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński z kongresu Polska Wielki Projekt.
Zobacz więcej na temat:  Mieszkanie Plus Jerzy Kwieciński Polska Wielki Projekt Kongres Polska Wielki Projekt 2018

Trwa drugi dzień Kongresu Polska Wielki Projekt

Dziś drugi dzień VIII edycji Kongresu "Polska Wielki Projekt". Politycy, naukowcy i przedsiębiorcy z całej Europy dyskutują m.in. o innowacyjnej gospodarce. Inny zapowiadany temat debaty to „Sport jako kreator marki polskiej”. O wydarzeniu mówili w Polskim Radiu 24 członek Rady Programowej kongresu Tomasz Matynia i Wojciech Kaczmarczyk z Narodowego Instytutu Wolności i Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polska Wielki Projekt gospodarka polska innowacyjna gospodarka społeczeństwo obywatelskie

"Państwo powinno prowadzić aktywną politykę gospodarczą"

Goście Polskiego Radia 24: Agnieszka Durlik (Krajowa Izba Gospodarcza), Kamil Maliszewski (MBank) i Marcin Roszkowski (Instytut Jagielloński) dyskutowali między innymi o trwającym w Warszawie kongresie "Polska Wielki Projekt". Politycy, naukowcy i specjaliści debatują o wyzwaniach rozwojowych stojących przed Polską, w tym o realizowanych przez gospodarkę wielkich celach społecznych.
Zobacz więcej na temat:  Polska Wielki Projekt Kongres Polska Wielki Projekt 2018 gospodarka polska inwestycje

Rozpoczął się VIII Kongres Polska Wielki Projekt

Rozpoczął się VIII Kongres "Polska Wielki Projekt" poświęcony strategicznym wyzwaniom rozwojowym stojącym przed Polską w najbliższych dekadach. – Chcemy budować nową elitę – powiedział w rozmowie z Polskim Radiem premier Mateusz Morawiecki. Dr hab. Marek Rymsza, socjolog, doradca prezydenta RP, a także jeden z prelegentów kongresu, mówił z kolei w PR24, że "inicjatywa to myślenie o tym, jaka Polska może być w przyszłości". O kongresie mówili też w PR24 marszałek Senatu Stanisław Karczewski członek rady programowej kongresu Tomasz Matynia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Kongres Polska Wielki Projekt 2018 design Polska Wielki Projekt