X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Linda May Han Oh: czasem trzeba przemówić nie tylko samą muzyką

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 10:35
- Wciąż wierzę, że muzyka mówi sama za siebie. Ale z wiekiem uświadamiasz sobie, że czasem trzeba się postawić. Z latami nauczyłam się – kiedy czuję, że mój punkt widzenia ma solidne podstawy – racjonalnie i taktownie wykładać swoje racje - opowiadała w Dwójce kontrabasistka, kompozytorka i aktywistka azjatyckiego pochodzenia.
Audio
  • Linda May Han Oh o ekologii, płycie bez... płyty, swoich korzeniach i seksizmie w branży muzycznej (Rozmowy i improwizowane/Dwójka)
Linda May Han Oh
Linda May Han OhFoto: z archiwum artystki

jaruzelki's dream 1200.jpg
Lider Jaruzelski's Dream: na tej płycie udajemy polski free jazz

Najnowsza płyta Lindy May Han Oh - "Walk Against Wind" - inspirowana jest twórczością Marcela Marceau. - Na znaczenie tytułowej drogi pod wiatr składa się kilka elementów. Może chodzić o pokonywanie przeszkód na drodze do realizacji celów i podążania za swoją pasją. Wszyscy stajemy przed wyborem właściwej ścieżki i musimy trzymać się tego, w co wierzymy. Druga rzecz, która skłoniła mnie do wyboru tego tytułu, to fakt, że Marcel Marceau był wirtuozem ruchu i komunikacji niewerbalnej. Oglądałam wiele filmów, w których jego pantomimie towarzyszyła muzyka instrumentalna, czasem jazz, i obserwowałam, jak bez słów, a nawet bez dźwięków, był w stanie przekazać te same emocje, co instrumenty - tłumaczyła artystka.

Urodzona w Malezji Linda May Han Oh dorastała w australisjkim Perth, skąd przeniosła się do Nowego Jorku. - Perth to piękne miejsce do życia, mieszka się tuż przy plaży. Miło wspominam, jak tam dorastałam otoczona przez utalentowanych i pracowitych muzyków. Tęsknię też za tamtejszym tempem życia, wielokrotnie wolniejszym niż nowojorskie. Ale z pewnością geografia wpływa na to, do czego mamy dostęp. Perth należy do najbardziej odizolowanych geograficznie miast świata. Nawet do Melbourne czy Sydney trzeba lecieć pięć godzin. Dziś mieszkam w Nowym Jorku właśnie dlatego, że tam wciąż coś się dzieje. To miasto ma niezwykłą energię - każdego wieczoru możesz pójść na świetny koncert, do teatru czy obejrzeć balet - opisywała.

Na czym polega idea Biopholio praktykowana przez wytwórnię płytową, w której nagrywa Linda May Han Oh? Czy musiała ona przestać "wstydzić się" kontrabasu? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Nokturn 

Prowadzili: Janusz Jabłoński i Tomasz Gregorczyk

Gość: Linda May Han Oh (kontrabasistka, kompozytorka i aktywistka)

Data emisji: 16.01.2019

Godzina emisji: 23.30

pg/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Steve Coleman: muzyka to artefakt

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 11:48
- Dla mnie wszystko pochodzi z jednego źródła – od nas samych. Matematyka, filozofia, muzyka, cokolwiek – to my jesteśmy źródłem wszystkiego. Ludzie znikają – wszystkie twory ludzkiej działalności znikają z nimi. Jeśli chcesz je zrozumieć, musisz zrozumieć ludzi i siebie samego - mówił w Dwójce słynny amerykański muzyk jazzowy i kompozytor.
rozwiń zwiń