Roman "Gucio" Dyląg. Kontrabas i cała reszta

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 07:00
Za nami pierwsza część spotkania ze słynnym muzykiem jazzowym, kontrabasistą Romanem "Gucio" Dylągiem.
Audio
  • Roman "Gucio" Dyląg. Kontrabas i cała reszta (Nokturn/Dwójka)
Warszawa 1961 r., Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła, koncert muzyki jazzowej. Zbigniew Namysłowski (saksofon) i Roman Dyląg (kontrabas)
Warszawa 1961 r., Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła, koncert muzyki jazzowej. Zbigniew Namysłowski (saksofon) i Roman Dyląg (kontrabas) Foto: PAP/Jan Morek

Roman "Gucio" Dyląg debiutował w słynnych Melomanach, występował i nagrywał ze wszystkimi najważniejszymi liderami złotej ery jazzu w Polsce: Andrzejem Kurylewiczem, Wojciechem Karolakiem, Andrzejem Trzaskowskim, Janem "Ptaszynem" Wróblewskim i, oczywiście, Krzysztofem Komedą.

Podczas trzech kolejnych odcinków w "Rozmowach improwizowanych" słynny kontrabasista powróci wspomnieniami do tamtej barwnej epoki, opowie o technice spisywania utworów z radia, osobliwych zachowaniach wielkich jazzowych gwiazd i o swoim własnym, niepozbawionym dramatycznych momentów życiu, które, przez Szwecję, zawiodło go aż do Szwajcarii.

***

Tytuł audycji: Nokturn (cykl: Rozmowy improwizowane)

Prowadzili: Tomasz Gregorczyk i Janusz Jabłoński

Data emisji: 25.03.2020

Godzina emisji: 23.00


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomasz Dąbrowski: lubię myśleć, że poszerzam swoje horyzonty

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 14:23
- To, co nagrywam, jest wypadkową tego, co było wcześniej. To jest łańcuch różnych rzeczy, które dzieją się po drodze, a ja działam tak, żeby nie żałować niczego - mówił trębacz, kompozytor, lider i członek wielu ważnych i uznanych zespołów, m.in. formacji FREE4ARTS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gebhard Ullmann: Berlin Zachodni był mikrokosmosem nowych idei

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2019 12:32
- Kiedy w 1983 roku przeprowadziłem się tam z Hamburga, zastałem na miejscu wszystkich młodych muzyków, którzy, podobnie jak ja, zjechali tam z zachodnich Niemiec, a także ludzi z innych krajów. Wszyscy zaczęli grać razem - sytuacja była podobna do tej po upadku muru berlińskiego, chociaż na mniejszą skalę - mówił w Dwójce salsofonista.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mag dźwięków i malarz gitary. Spotkanie z Davidem Tornem

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 09:00
Przez piętnaście lat pracował dla Davida Bowiego, pisał piosenki dla Madonny i nagrywał ścieżki dźwiękowe dla Hollywoodu, a jednocześnie jest jednym z najoryginalniejszych gitarzystów w historii muzyki eksperymentalnej. David Torn był bohaterem "Rozmów improwizowanych".
rozwiń zwiń