X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Feliks Netz. Polak, który mógł być Niemcem

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2015 12:00
Feliks Netz, zmarły 12 kwietnia poeta, prozaik, tłumacz, dziennikarz i radiowiec, w archiwalnych nagraniach opowiadał o swoich poplątanych śląskich losach.
Audio
  • Feliks Netz opowiada o dzieciństwie spędzonym w dolnośląskim Lubaniu i o poszukiwaniu tożsamości (Głosy z przeszłości/Dwójka)
  • Feliks Netz mówi o swoim stosunku do Śląsku - jak zrastał się z tą ziemią - i przeżyciu, jakim była dla niego pacyfikacja kopalni Wujek (Głosy z przeszłości/Dwójka)
  • Feliks Netz opowiada o swojej fascynacji kinem, o współpracy z Kazimierzem Kutzem w zespole filmowym Śląsk (Głosy z przeszłości/Dwójka)
  • Feliks Netz opowiada o przyjaźni z amerykańskim poetą Johnem Guzlowskim oraz o dramatycznej historii jego rodziców (Głosy z przeszłości/Dwójka)
  • Feliks Netz opowiada o swojej fascynacji prozą węgierskiego pisarza Sandora Maraiego (Głosy z przeszłości/Dwójka)
Reportaż Biblioteka Wojaczka stanowi opowieść o poecie, poprowadzoną oczami jego książek
Reportaż "Biblioteka Wojaczka" stanowi opowieść o poecie, poprowadzoną oczami jego książekFoto: Ginny/flickr/cc

Pochodził z rodziny o korzeniach niemieckich i niewiele brakowało, by wychowano go w tej kulturze i języku. - Tam, gdzie mieszkałem po wojnie, nie miałem się czym pochwalić, żadnym wojennym czynem ojca, bo on "nie był z nich" - powiedział, wyjaśniając, w jaki sposób dochodził do swojej tożsamości.

Feliks Netz w portalu PolskieRadio.pl>>>

W gawędach nagranych w 2007 roku słuchaliśmy opowieści Feliksa Netza jego życiu, które zaczęło się dzieciństwem spędzonym w dolnośląskim Lubaniu i trudną przeprowadzką do Katowic. Twórca wspominał m.in to, jak na jego przyszłość wpłynęła znaleziona na strychu książka w twardej granatowej okładce.

***

Audycja: Głosy z przeszłości

Materiał przygotowała: Ewa Stocka-Kalinowska

Z nagrań archiwalnych: Feliks Netz

Data emisji: 20.04.2015

Godzina emisji: 11.45

jż/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Odnaleźć siebie w czystszym powietrzu. Feliks Netz wspomina 4 czerwca 1989 r.

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2014 15:19
– Przyszliśmy na świat w niewoli, jak mówi poeta. Nie wiedzieliśmy, na czym ma polegać wolna Polska. Jednak musimy sobie z tym radzić, jak umiemy, każdy na własną miarę – mówił w Dwójce poeta i prozaik Feliks Netz, wspominając wybory 1989 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mówić prawdę do końca". Żegnamy Feliksa Netza

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2015 16:30
W Dwójce wspominaliśmy zmarłego 12 kwietnia Feliksa Netza - wybitnego pisarza i poetę związanego ze Śląskiem, cenionego tłumacza, autora licznych słuchowisk radiowych.
rozwiń zwiń