REKLAMA

"Irlandczyk" - nowe wcielenie "Chłopców z ferajny"

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2019 21:48
W audycji "Stare i nowe filmy kinowe" rozmawialiśmy o nowym filmie Martina Scorsese z Robertem Deniro, Joe Pescim i Alem Pacino w rolach głównych.
Audio
  • "Irlandczyk" - nowe wcielenie "Chłopców z ferajny" (Stare i nowe filmy kinowe/Dwójka)
Plakat filmu Irlandczyk
Plakat filmu "Irlandczyk"Foto: Mat. prasowe

Widzowie American Film Festiwalu zobaczyli nowy film Martina Scorsese jako pierwsi. "Irlandczyk" elektryzuje widzów już od zapowiedzi powstania filmu w 2012 roku. Twórca "Chłopców z ferajny" i "Kasyna" wziął na warsztat książkę "I Heard You Paint Houses" Charlesa Brandta, opowiadającą prawdziwą historię Franka "Irlandczyka" Sheerana - mafijnego zabójcy podejrzewanego m.in. o zamordowanie szefa związkowców Jimmy'ego Hoffy.

"Irlandczyk" potwierdza doskonałą formę reżysera i ma w sobie szaleństwo mafijnych filmów Scorsese, ale i kontemplacyjne, bolesne rozważania znane z produkcji "Ostatnie kuszenie Chrystusa" czy "Milczenie".

***

Tytuł audycji: Stare i nowe filmy kinowe 

Prowadziła: Beata Kwiatkowska

Data emisji: 10.11.2019

Godzina emisji: 9.30

am/jp

Czytaj także

Piłsudski- superbohater w kinie?

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 08:00
Od niedawna w polskich kinach można oglądać film Michała Rosy, opowiadający o Józefie Piłsudskim. W audycji "Stare i nowe filmy kinowe" zastanawialiśmy się, czy postać marszałka staje się ponadczasowa, pomimo podważania otaczającej go legendy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wszystkie twarze Jokera

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2019 16:38
W audycji rozmawialiśmy o filmie, w którym postać strudzonego życiem komika popadającego w obłęd i przeobrażającego się w psychopatycznego mordercę kreuje Joaquin Phoenix. Obraz wyreżyserował Todd Phillips.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wojciech Kalwat: poprzez te obrazy historia gen. Maczka ożywa

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 10:00
W "Poranku Dwójki" z historykiem z Muzeum Historii Polski rozmawialiśmy o dwóch filmach dokumentalnych: "Niepokonany. Opowieść o generale Stanisławie Maczku" oraz "Marian na wojnie. Animowana historia Mariana Walentynowicza".
rozwiń zwiń