X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Andrzej Boreyko: każdą chwilę staram się wykorzystywać do nauki

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 12:33
- W życiu każdego człowieka poczucie czasu się zmienia. W pewnym momencie orientujemy się, jak szybko ten czas przecieka nam przez palce. Do tego momentu wydaje nam się, że życie nie ma końca i możemy na lewo i prawo ten czas wydawać. Jest to dla mnie bardzo płynna substancja, którą trudno utrzymać w rękach - mówił w Dwójce znakomity dyrygent.
Audio
  • Spotkanie z Andrzejem Boreyko (Cafe "Muza"/Dwójka)
Andrzej Boreyko
Andrzej BoreykoFoto: PR2

Andrzej Boreyko był w niedzielę (22.09) gościem audycji Cafe "Muza", jednej z jesiennych nowości w Dwójce. Jest to cykl spotkań na żywo z najciekawszymi postaciami polskiej muzyki, w czasie których poruszane są również pozamuzyczne tematy. Nowy dyrektor artystyczny Filharmonii Narodowej mówił m.in. o tym, jak panuje nad czasem.

- Nawet przed pójściem spać, gdy mój mózg odpoczywa, staram się dawać swojej głowie zadanie, bo już wiele razy zdarzało się, że budziłem się rano np. z gotowym programem albo jakimś ciekawym pomysłem. Ponieważ korzystamy tylko z 4 procentów naszego mózgu, mogę przypuszczać, że jakaś jego część odpoczywa, a inna może dalej pracować. Staram się więc używać całego czasu, jaki jest mi dany na tym świecie do tego, żeby się uczyć. Od małego byłem zafascynowany tym procesem. W szkole nie byłem jakimś prymusem, ale jednak sam ten proces poznawania zawsze był dla mnie bardzo fascynujący. Dziś jeszcze dodatkowo mamy nieograniczone możliwości wyszukiwania potrzebnych informacji - podkreślał dyrygent.

Przy pomocy jakich narzędzi Andrzej Boreyko organizuje swój czas? Gdzie jest jego miejsce na Ziemi? Czy żałuje, że nie został kompozytorem? Dlaczego dyrygenci powinni mówić jak najmniej? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Cafe "Muza"

Prowadził: Andrzej Sułek

Gość: Andrzej Boreyko (dyrygent, dyrektor artystyczny Filharmonii Narodowej)

Data emisji: 22.09.2019

Godzina emisji: 10.00

pg/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Pijarowski: postacią numer jeden zawsze jest solista

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2019 14:00
- Miałem okazję pracować z czołówką polskich pianistów, skrzypków i wiolonczelistów. Wyniosłem z tego ważne doświadczenie: nad orkiestrą można zapanować, ale najistotniejszym zadaniem dyrygenta jest stworzenie komfortu soliście, bo to on podczas koncertu jest najważniejszy. Trzeba przewidzieć, jak będzie interpretował utwór - mówił w Dwójce wybitny dyrygent.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lawrence Foster: podjęcie decyzji ws. NOSPR nie zajęło mi 5 minut

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 10:54
- Zawsze doceniałem i podziwiałem katowicką orkiestrę. Zdawałem sobie sprawę, jakie to niezwykłe doświadczenie zagrać w nowej, wielkiej sali koncertowej. Gdy pewnego ranka zadzwonił do mnie Krzysztof Penderecki i spytał, czy byłbym zainteresowany objęciem tego stanowiska, poprosiłem o czas do namysłu. Po 10 minutach odzwoniłem i powiedziałem: jasne, zgadzam się - mówił w Dwójce światowej sławy dyrygent.
rozwiń zwiń