Cykl natury w dźwiękach zaklęty

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 18:00
„Kołowrót” wspólna podróż tria Bastarda i chóru uniwersyteckiego SWPS to album inspirowany kulturą tradycyjną, ludowymi rytuałami i cyklem natury. 
Audio
  • Cykl natury w dźwiękach zaklęty (Dwójka/Nocna Strefa)
Bastartda Trio i chór uniwersytecki SWPS
Bastartda Trio i chór uniwersytecki SWPSFoto: Cezary Piwowarski

"Kołowrót w naszym wydaniu to oczywiście symbol obrotu czasu. Mówi o cyklu przyrody i podyktowanymi nim przemianami" - mówił Paweł Szamburski z Bastarda Trio, odnosząc się do tytułu najnowszego albumu grupy, nagranego we współpracy z Chórem Uniwersytetu SWPS. 

W Nocnej Strefie posłuchamy retransmisji koncertu promującego płytę i wykonanego z okazji jubileuszu 25-lecia uczelni i 20-lecia samego chóru SWPS. 1 października w studiu im. W. Lutosławskiego zagrali:

Bastarda Trio w składzie Paweł Szamburski, Tomasz Pokrzywiński i Michał Górczyński oraz Chór Uniwersytetu SWPS pod kierownictwem Ewy Mackiewicz.

Ponadto w audycji:

  • Justin Adams & Mauro Durante
  • Linguamadre
  • Davide Anbroggio
  • Dawda Jobarteh
  • Jrpjej

***

Tytuł audycji: Nocna strefa 

Prowadzący: Magdalena Tejchma

Data emisji: 9.10.2021

Godzina emisja: 23.00

Czytaj także

"Nocna Strefa" i nowości afrykańskiego world music

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2020 08:00
Pierwsze "etniczne" wydanie nowej letniej audycji "Nocna Strefa" będzie przeglądem najlepszej muzyki z Czarnego Lądu. Wśród niej nowości, m.in. Mulatu Astatke & The Black Jesus Experience z płyty "To Know WIthout Knowing" i Oumou Samgare z najnowszego albumu "Acoustic".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Od Sycylii po Epir i Kostelek. Muzyczne nowości z zakątków Europy

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2020 08:00
W piątkowym muzycznym spotkaniu w "Źródłach" posłuchaliśmy m.in. sycylijskich kobiecych pieśni w wykonaniu Matilde Politi czy międzypokoleniowego duetu wirtuozów z Epiru - Petroloukasa Halkiasa i Vasilisa Kostasa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muzyka o cyklu natury i Chopin ludowym uchem

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2021 06:00
O nowym albumie grupy Bastarda we współpracy z chórem uniwersyteckim SWPS rozmawialiśmy z Pawłem Szamburskim. Wspomnieliśmy także zmarłą niedawno wyśmienita śpiewaczkę kurpiowską - Zofię Warych. A w związku z rozpoczynającym się właśnie Konkursem Chopinowskim sprawdziliśmy, co o twórczości polskiego kompozytora myślą wiejscy muzykanci.
rozwiń zwiń