"Koptycus". Muzyka braci Olesiów

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2022 16:40
W środowej audycji z cyklu "Nocna strefa" prezentowaliśmy muzykę Marcina i Bartłomieja Olesiów. Okazją jest niedawna premiera albumu "Koptycus", którą bracia nagrali z flecistą Dominikiem Strychalskim.
Dominik Strychalski i bracia Olesiowie
Dominik Strychalski i bracia OlesiowieFoto: materiały prom.

Basista Marcin i perkusista Bartłomiej, bracia Olesiowie, tworzą sekcję rytmiczną, która od początku nowego wieku napędzała kilkanaście kapitalnych polskich i międzynarodowych projektów muzycznych. Bracia nagrywali albumy solowe, w duecie, kwartetach, ale to trio jest ich ulubioną formułą, przy czym nieustannie zapraszają do tej formuły nowych gości.

Z tą samą inwencją poruszają się w świecie jazzu, kameralistyki współczesnej, muzyki etnicznej i sakralnej. Próbkę tej różnorodności i kunsztu przedstawiliśmy w audycji. Okazją jest niedawna premiera albumu "Koptycus", którą bracia nagrali z flecistą Dominikiem Strychalskim

Płyta "Koptycus" ukazała się 11 lutego br. pod patronatem Programu 2 Polskiego Radia.

Lista utworów:

1. Bakaskut
2. Iom
3. Maz
4. 'abraz
5. Ep-ou-roh David
6. Fildaman
7. Asoman

***

"Nocna strefa" to dwugodzinne autorskie pasmo, w którym przemierzamy rejony muzycznej awangardy, eksperymentu, jazzu, improwizacji, rocka, nietypowego popu i muzyki z najdalszych zakątków świata. 

To też okazja do sięgnięcia po nagrania (także koncertowe!) z ostatnich miesięcy oraz płyty i zjawiska zapomniane. Emisja na antenie Programu 2 Polskiego Radia od poniedziałku do czwartku.


Posłuchaj
116:33 2022_16_03 23_00_00_PR2_Nocna_strefa.mp3 "Koptycus". Muzyka braci Olesiów (Nocna strefa/Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Nocna strefa

Prowadził: Rafał Księżyk

Data emisji: 16.03.2022

Godzina emisji: 23.00

Czytaj także

Bartłomiej Oleś: duet Góreckiego to tak naprawdę trio

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 12:00
- Zawsze tą osobą, która z nami gra, jest kompozytor, który tę muzykę wymyśla i to dzięki niemu mamy powód, żeby coś zagrać - mówił w Dwójce Bartłomiej Oleś, który wraz z bratem Marcinem Olesiem będzie gościł na sobotniej "Domówce z Dwójką" (16.01).
rozwiń zwiń
Czytaj także

Oleś Brothers + Irek Wojtczak & Wojtek Jachna [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2021 07:00
Bracia Bartłomiej i Marcin Olesiowie na repertuar koncertu z cyklu Jazz.PL wybrali ze swej imponującej dyskografii drugi album: "Free Bop", wydany w 2000 roku. To płyta nagrana z Krzysztofem Kapelem jako Custom Trio i gościem specjalnym - legendarnym trębaczem Andrzejem Przybielskim, któremu zrewanżowali się pięć lat później na jego autorskim albumie "Abstract".
rozwiń zwiń