Polskie Radio
Section05
Bartłomiej Oleś

Bracia Olesiowie: Tomasz Stańko umiał nadawać znaczenia nutom

- Zadałem sobie pytanie: na ile kompozytor Tomasz Stańko pisał tylko dla siebie, jak można jego utwory zagrać, wiedząc, że już nie będą tymi samymi dziełami. To muzyk, od którego nauczyłem się najwięcej w kwestii prowadzenia zespołu, on go cały czas prowadził, był jego dyrygentem - mówił w Dwójce kontrabasista Marcin Oleś tuż przed koncertem Tomasz Stańko Recomposed w ramach cyklu "Jazz.PL".
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Stańko Jazz Dwójka Bartłomiej Oleś Marcin Oleś Andrzej Zieliński KULTURA

Oleś Brothers + Irek Wojtczak & Wojtek Jachna [ZOBACZ WIDEO]

Bracia Bartłomiej i Marcin Olesiowie na repertuar koncertu z cyklu Jazz.PL wybrali ze swej imponującej dyskografii drugi album: "Free Bop", wydany w 2000 roku. To płyta nagrana z Krzysztofem Kapelem jako Custom Trio i gościem specjalnym - legendarnym trębaczem Andrzejem Przybielskim, któremu zrewanżowali się pięć lat później na jego autorskim albumie "Abstract".
Zobacz więcej na temat:  Jazz Marcin Oleś Bartłomiej Oleś

Bartłomiej Oleś: wracamy do nagrań sprzed 20 lat

- Po raz pierwszy powrócimy do nagrań tworzonych przed laty. Jestem ciekaw, jak będziemy poruszać się po tej muzyce, bo dawno nie graliśmy tych utworów. To interesujące wyzwanie, bo trzeba będzie posługiwać się otwartością i nie oglądać się za siebie - mówił w Dwójce perkusista Bartłomiej Oleś, który w sobotę (3.07) w cyklu Jazz.PL zagra utwory z płyty "Free Bop", nagranej 20 lat temu.
Zobacz więcej na temat:  Bartłomiej Oleś Dwójka Jazz muzyka współczesna Andrzej Zieliński