Niechęć - zespół o bardzo pojemnym brzmieniu [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2023 13:00
Muzyka Niechęci to tygiel, w którym miesza się wiele elementów: jazzowa improwizacja, rockowa energia, elektroniczne brzmienia, ale też ilustracyjność muzyki filmowej. Zespół był gospodarzem "Miejscówki z Dwójką". Zapraszamy do słuchania.

ZOBACZ WIDEO

[YT Dwójki]

Zespół istnieje od 10 lat, wydał cztery płyty. Wszystkie doczekały się bardzo entuzjastycznych recenzji w mediach, wszystkie były wysoko notowane w licznych podsumowaniach najlepszych polskich płyt roku.

Niechęć ma za sobą ponad 300 zagranych koncertów, w tym także na festiwalach, tak w Polsce (m.in. Open'er Festival, Tauron Nowa Muzyka), jak i za granicą (m.in. Colours of Ostrava w Czechach, Copenhagen Jazz Festival w Danii, Glimps Festival w Belgii czy Polish Jazz London Series w Anglii).

Prasa o zespole Niechęć:

Kolejny dowód na to, że polska scena jazzowa - w odróżnieniu od rockowej - ma się znakomicie - Piotr Metz, "Wprost".

Muszę gorąco zachęcić do wysłuchania koncertówki "Live at Jazzclub Hipnoza", która na dobrą sprawę pozwala tylko wyostrzyć i zintensyfikować wszystkie komplementy, jakie pod adresem Niechęci padały przy okazji albumów studyjnych. To, co się tu dzieje - mówiąc w największym skrócie - przekonuje do idei nagrywania i wydawania płyt koncertowych. Jest też świetną zachętą do obejrzenia tej grupy na żywo - Bartek Chaciński, "Polityka".

<<< Zobacz wszystkie koncerty z cyklu "Miejscówka z Dwójką" >>>

Niechęć (skład):

  • Dominik "Dodos" Mokrzewski - perkusja
  • Maciej Szczepański - gitara basowa
  • Michał Załęski - instrumenty klawiszowe
  • Rafał Błaszczak - gitara
  • Alex Clov - saksofon

***

Na "Miejscówkę z Dwójką" zaprosiliśmy w sobotę (25.02) w godz. 19.30-20.00. 

pg

Czytaj także

Sławek Koryzno z BLED: nazwa naszego zespołu pochodzi z powieści "Diuna"

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2021 11:07
- Trochę chyba zaraziłem Emila tym całym sci-fi. Od lat go zarażam cały czas. Nawet nasza nazwa pochodzi bezpośrednio z "Diuny" Franka Herberta, tak że te inspiracje są dość mocne - mówił w Dwójce Sławek Koryzno, który razem z Emilem Miszkiem tworzy zespół BLED.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marcin Masecki gra przeboje Zygmunta Karasińskiego [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2022 19:00
Podczas tego wieczoru z cyklu "Jazz.PL" znakomity pianista, kompozytor i aranżer Marcin Masecki przypomniał twórczość pioniera polskiego jazzu – Zygmunta Karasińskiego. 
rozwiń zwiń