"Miejscówka z Dwójką" na dwa soprany i fortepian [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2022 15:43
Dwie solistki - Anna Radziejewska (mezzosopran) i Justyna Reczeniedi (sopran) - oraz towarzyszący im pianista - Krzysztof Trzaskowski - wystąpili w "Miejscówce z Dwójką". Artyści w Pałacu Ojrzanów wykonali pieśni wybitnych polskich kompozytorów, m.in. Mieczysława Karłowicza, Stanisława Moniuszki i Władysława Żeleńskiego.
Koncerty w ramach cyklu Miejscówka z Dwójką odbywają się w niezwykłych miejscach. Tym razem artyści wystąpili w Pałacu Ojrzanów
Koncerty w ramach cyklu "Miejscówka z Dwójką" odbywają się w niezwykłych miejscach. Tym razem artyści wystąpili w Pałacu OjrzanówFoto: Polskie Radio

Zobacz wideo:

[YouTube Dwójki]

Anna Radziejewska (mezzosopran) ukończyła z wyróżnieniem studia w klasie śpiewu profesora Jerzego Artysza w Akademii Muzycznej w Warszawie. Jest laureatką wielu krajowych i międzynarodowych konkursów wokalnych. 

Występowała w wielu teatrach operowych oraz salach koncertowych Europy i Azji (m.in. Teatro alla Scala, Bayerische Staatsoper, Opera National de Paris, Grand Theatre de Geneve, Theater an der Wien, Luzernertheater, Operze w Kolonii, WDR Concert Hall Kolonia, Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie, Polskiej Operze Królewskiej).

Współpracowała z takimi dyrygentami jak: Harry Bicket, Ivor Bolton, Attilio Cremonesi, Andreas Spering, Paolo Carignani, Emilio Pomarico, Michel Tabachnik, Antoni Wit, Jerzy Maksymiuk, Wojciech Michniewski, Jacek Kasprzyk, Marco Angius, Evan Christ, Marek Moś, Ryszard Zimak, Lilianna Stawarz, Władysław Kłosiewicz, Zbigniew Graca, Ruben Silva, Kai Bumann, Przemysław Fiugajski, Dawid Runtz czy Lilianna Krych.

Czytaj też:

Justyna Reczeniedi to urodzona w Warszawie sopranistka, polonistka, doktor habilitowany sztuk muzycznych w dyscyplinie wokalistyka. Ostatnia uczennica Bogny Sokorskiej, "Słowika Warszawy". Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu prof. Zdzisławy Donat (dyplom z wyróżnieniem) oraz Uniwersytetu Warszawskiego na wydziale filologii polskiej. W latach 2004-2017 solistka Warszawskiej Opery Kameralnej. Obecnie solistka Polskiej Opery Królewskiej. Laureatka konkursów wokalnych w kraju i za granicą (m.in. III nagroda na Międzynarodowym Konkursie dla Śpiewaków Operowych z Bascianto). 

Zobacz zapowiedź:

(Facebook Dwójki)

Nagrała wiele płyt solowych z zespołem Con Passione Jerzego Cembrzyńskiego, album "Co-Opera" z Krystianem Adamem Krzeszowiakiem, ponadto pieśni Fryderyka Chopina, pieśni Szymona Kawalli, a ostatnio "Duety romantyczne" z Anną Radziejewską. Występowała na deskach Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, Opery na Zamku w Szczecinie, Opery Narodowej w Rydze, Teatru Muzycznego w Poznaniu; współpracuje z filharmoniami i scenami koncertowymi w Polsce i za granicą Kreowała takie role jak Gilda w "Rigolettcie" i Violetta Valery w "Traviacie" Verdiego, czy Despina i Fiordiligi w "Cosi fan tutte" Mozarta. Brała udział w licznych kursach mistrzowskich z maestrą Teresą Żylis-Garą. Od lat jest także pod opieką artystyczną Jagny Sokorskiej-Kwiki.

Pianista Krzysztof Trzaskowski edukację artystyczną rozpoczął w wieku pięciu lat. W 2005 roku ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia w Białymstoku w klasie Krystyny Wachowskiej. Jest absolwentem w klasie fortepianu prof. Piotra Palecznego oraz Dyrygentury Symfoniczno-Operowej w klasie prof. Tomasza Bugaja na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Od 2013 roku jest wykładowcą i doktorantem macierzystej uczelni, a od 2017, pianistą-korepetytorem Polskiej Opery Królewskiej.

Krzysztof Trzaskowski aktywnie uczestniczył w licznych kursach mistrzowskich prowadzonych przez takich pianistów jak: Andrzej Jasiński, Tatiana Shebanova, Jerzy Sulikowski, Dang Thai Son, Bernard Ringeissen, Jacques Rouvier, Daejin Kim czy Victor Mierzhanov. Jest laureatem wielu konkursów pianistycznych.

Nagrywał dla Polskiego Radia i Telewizji. W 2022 roku nagrał płytę "Romantic Duets" dla wytwórni DUX.

***

Na "Miejscówkę z Dwójką" zapraszaliśmy w sobotę (30.04) w godz. 19.00-19.30.


Czytaj także

Wiesław Ochman: ważne jest każde wyjście na scenę

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2022 13:05
- Liczy się nie tylko premiera. Każde przedstawienie trzeba śpiewać jak premierowe, za każdym razem mamy inną publiczność, która chce mieć równie wysoki poziom - mówił na antenie Dwójki wybitny tenor Wiesław Ochman, który niedawno obchodził 85. urodziny.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Maria Domżał i Natalia Gaponenko. Znane arie i pieśni w polsko-ukraińskim duecie [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2022 11:30
W "Miejscówce z Dwójką" (2.04) przy fortepianie zasiadła Natalia Gaponenko, a śpiewała Maria Domżał (sopran). Artystki zagrały znane i lubiane arie i pieśni. W programie znalazła się także pieśń ukraińska. Zapraszamy do oglądania!
rozwiń zwiń