REKLAMA

Marta Minorowicz o filmie "Iluzja"

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2022 14:37
Zaginięcie osoby bliskiej to życie w nieustającym zawieszeniu, w bezczasie, w niemożności zamknięcia bolesnej rany. Opowieścią o funkcjonowaniu rodziny po zaginięciu dziecka jest film "Iluzja". W Dwójce spotkamy się z jego reżyserką - Martą Minorowicz. 
Agata Buzek w filmie Iluzja
Agata Buzek w filmie "Iluzja"Foto: mat. prasowe

Nagłe zniknięcie córki to zdarzenie, które odcisnęło bardzo mocne piętno na życiu Hanny (w tej roli Agata Buzek) i jej męża (Marcin Czarnik). Każde z nich przeżywa tę sytuację na swój sposób. Szczególnie Hanna nie dopuszcza do siebie najgorszego z możliwych scenariuszy, wierząc, że w końcu uda się jej odnaleźć ukochane dziecko.

Gdy zawodzą wszystkie metody, główna bohaterka postanawia przeprowadzić własne śledztwo i szukać córki do skutku. Codzienność Hanny podporządkowana jest temu, by za wszelką cenę wyjaśnić nie dającą jej spokoju sytuację. Kobieta tak bardzo zatraca się w poszukiwaniach, że trudno racjonalnie ocenić jej co jest rzeczywistością, a co należy jedynie do świata iluzji. Bolesne doświadczenia, przez które przechodzi, wzmacniają w niej zdolność obserwacji i doprowadzają do postrzegania przekraczającego granice cudu.

[opis dystrybutora]

Marta Minorowicz ukończyła teatrologię na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz kurs dokumentalny w Szkole Wajdy. Jej filmy dokumentalne, takie jak "Kawałek Lata" czy "Decrescendo", były pokazywane i nagradzane na licznych festiwalach.

Zobacz zwiastun:

[YouTube: AuroraFilmsPl/Iluzja - polski zwiastun]

***

Na "Rozmowy na lato" w środę (14.09) w godz. 21.30-22.00 zaprasza Paweł Siwek.

Zobacz więcej na temat: kino zaginieni videoMozaika
Czytaj także

"Roving Woman" - tułaczka wewnętrzna w filmie drogi

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2022 14:30
- Spotykaliśmy ludzi pustyni, których obserwowaliśmy, i okazało się, że są chętni zagrać i są niesamowicie wiarygodni w swoim aktorstwie - mówił w programie 2 Polskiego Radia Michał Chmielewski, reżyser filmu "Roving Woman".
rozwiń zwiń
Czytaj także

47. Festiwal Filmowy w Gdyni. "Mocny sezon, duża konkurencja"

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2022 14:30
- Mamy mocny sezon, wiec w pewnym sensie także "klęskę urodzaju". Konkurencja będzie duża, ale to tylko pokazuje, w jakiej kondycji jest polskie kino - mówi Tomasz Kolankiewicz, dyrektor artystyczny Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. 
rozwiń zwiń