Świąteczny repertuar muzyczny w renesansowej i barokowej Europie

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2022 23:00
Dawne kolędy, kołysanki, utwory pastoralne, opracowania słów kantyku "Magnificat", przypominanego w czasie Bożego Narodzenia, to repertuar bardzo atrakcyjny, po który sięgamy tylko raz w roku, zdecydowanie za rzadko. W audycji z cyklu "Sprezzatura według Lilianny Stawarz" słuchaliśmy go w najlepszych wykonaniach, poznając bogactwo i różnorodność muzycznego świętowania w renesansowej i barokowej Europie.
W audycji poznamy bogactwo i różnorodność muzycznego świętowania w renesansowej i barokowej Europie
W audycji poznamy bogactwo i różnorodność muzycznego świętowania w renesansowej i barokowej EuropieFoto: S_Photo/Shutterstock

- Przed nami świąteczny czas, czas spotkań, czas radości, czas dla tych, którzy są dla nas w jakiś sposób bardzo ważni, nawet wtedy, kiedy ich nie ma z nami fizycznie. Podarujmy sobie najcenniejszą rzecz, jaką możemy dać, ofiarować drugiej osobie. Podarujmy czas okraszony muzyką - zapraszała na swoją audycję Lilianna Stawarz.

Posłuchaj
58:26 2022_12_20 21_59_50_PR2_Sprezzatura.mp3 Świąteczny repertuar muzyczny w renesansowej i barokowej Europie (Sprezzatura/Dwójka) 

Lilianna Stawarz ukończyła studia w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie klawesynu Władysława Kłosiewicza. 

Otrzymała nagrodę Fryderyk 2018 w kategorii Album Roku - Muzyka Dawna za płytę life z Oratorium Antonio Caldary - Maddalena ai piedi di Cristo, wydaną przez Polskie Radio. W tym samym roku otrzymała także nominację do Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida za kierownictwo muzyczne wykonania opery "Farnace" Antonio Vivaldiego.

Zobacz zapowiedź:

[Facebook/Dwójka]

***

Tytuł audycji: Sprezzatura według Lilianny Stawarz

Prowadziła: Lilianna Stawarz

Data emisji: 20.12.2022

Godzina emisji: 22.00

pg

Czytaj także

Muzyka baroku niemieckiego

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2022 23:00
Solo, w duecie, w sprzeczkach, w miłosnych uniesieniach. Różne barwy i brzmienia, różne kolory - tym razem w muzyce baroku niemieckiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sprezzatura w dniu św. Cecylii, patronki muzyki

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2022 23:00
Święta Cecylia to patronka muzyków, chórzystów i lutników. W Kościele katolickim jej wspomnienie przypada 22 listopada. Z tej okazji Lilianna Stawarz wybrała specjalne utwory i zaprezentowała je na antenie Programu 2 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń