Logo Polskiego Radia
20 sierpnia - Świeradów Zdrój
Stadion miejski, ul. Sienkiewicza 2A

ŚWIERADÓW-ZDRÓJ położony jest w dolinie rzeki Kwisy, w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego, w sercu Gór Izerskich.

Jest miejscowością uzdrowiskową i turystyczną nastawioną na przyjmowanie kuracjuszy, narciarzy, rowerzystów i turystów pieszych. Do najciekawszych zabytków Świeradowa zaliczyć można Kościół pw. Św. Józefa, który został wybudowany w latach 1898-99 dzięki staraniom hrabiny Marii von Schaffgotsch. Ponadto warto zobaczyć Łazienki Leopolda. Budynek ten służył kąpielom w wodach mineralnych.

Świeradów-Zdrój to także uzdrowisko posiadające bogate zaplecze zabiegowe i SPA. Charakterystyczny dla tej miejscowości jest Dom Zdrojowy, zwieńczony 45-metrową wieżą zegarową z galerią widokową. Znajduje się w nim najdłuższa hala spacerowa w Polsce. Ma ona 80 metrów długości, 10 metrów szerokości i tyle samo wysokości. Przy głównym wejściu do hali znajduje się źródełko leczniczej wody radonowo-żelazistej. Najnowszą atrakcją turystyczną miasta jest kolej gondolowa o długości 2172 m, obsługująca zarówno narciarzy w sezonie zimowym jak i turystów pieszych i miłośników górskich tras rowerowych w lecie.

Mnogość szlaków pieszych, tras rowerowych, a zimą atrakcyjne tereny do uprawiania narciarstwa zjazdowego i biegowego czynią ze Świeradowa doskonałe miejsce do aktywnego wypoczynku. Przepiękne widoki na dolinę Kwisy dostarczą wszystkim niezapomnianych przeżyć.

Cafe Prima Prymat Lazur Konspol Poltino Ministerstwo Rolnictwa Ministerstwo Zdrowiamammografiacytologia Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego TVP1 Super Express