Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Mikołaj Wróblewski 27.05.2011

Patrycja Markowska

Jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek pop-rockowych. Debiutowała w roku 2000 w duecie z Marcinem Urbasiem.
Patrycja MarkowskaPatrycja Markowska

Ten debiutancki utwór "Musisz być pierwszy", zaśpiewany wspólnie z lekkoatletą specjalizującym się w sprincie na 200 metrów - stał się wielkim przebojem. Rok później w listopadzie wydała pierwszy krążek "Będę silna", za który otrzymała nominację do Fryderyka w kategorii Debiut Roku. Album promował singiel "Opętanie".

W 2003 roku ukazała się druga płyta zatytułowana "Mój czas", na której znalazł się m.in. utwór "Kameleon". Producentem kolejnej płyty artystki był Filip Siejka, dzięki któremu - jak sama przyznaje - "nie brakuje melancholijnych klimatów". Znalazły się na niej między innymi "Cztery ściany" i "Gdy zgasną światła".

Rok 2007 przyniósł kolejną płytę i kolejny sukces. Tytułowa piosenka "Świat się pomylił" zwyciężyła w koncercie premier 44. Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2007. A rok później ukazała się reedycja tej płyty, która okryła się platyną.

25 kwietnia 2008 zdobyła statuetkę Eska Music Awards 2008 w kategorii Artystka Roku. Otrzymała również "Złote dzioby" Radia WaWa oraz nagrodę Glamour w kategorii Piosenkarki Glamour. W październiku 2010 roku ukazała się piąta płyta wokalistki "Patrycja Markowska", która również zyskała miano platynowej.

Cafe Prima Prymat Lazur Konspol Poltino Ministerstwo Rolnictwa Ministerstwo Zdrowiamammografiacytologia Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego TVP1 Super Express