X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy Kanada nadal pachnie żywicą, czyli radiowa Trójka z wizytą Toronto!

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2018 13:00
Agnieszka Szwajgier z Programu 3 Polskiego Radia wybrała się z reporterskim mikrofonem do stolicy prowincji Ontario. Jej relacji z największego miasta Kanady można było wysłuchać w Trójce w środę 21 listopada.
Audio
  • Czym różnimy się od Kanadyjczyków? (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Przegląd kanadyjskiej prasy (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Motoryzacja rodem z PRL w Kanadzie (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Elfy, renifery i prezenty, czyli parada św. Mikołaja (Do południa/Trójka)
  • Jak powstaje kanadyjskie wino lodowe i syrop klonowy? (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Jakie emocje budzi hokej w Kanadzie? (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Trójka w Toronto
Trójka w TorontoFoto: Agnieszka Szwajgier/PR

– Posłuchamy, jak szumi wodospad Niagara, odwiedzimy fabrykę syropu klonowego, spróbujemy kanadyjskiego wina lodowego, pomaszerujemy w paradzie Świętego Mikołaja i zagramy w hokeja. A poranek rozpoczniemy oczywiście od kawy Tim Hortons – zapowiadała przed wyjazdem reporterka Trójki.

Dziennikarze z ul. Myśliwieckiej kontynuują reporterskie podróże po świecie – w ramach cyklu "Trójka – jesteśmy połączeni". A wszystko po to, by przybliżyć słuchaczom historię i teraźniejszość – zarówno tych znanych (czasem tylko pozornie), jak i bardziej "egzotycznych" miast. Kolejnym miejscem, które odwiedził Program 3 Polskiego Radia, było Toronto.

– "Na wczoraj" – tego nie znajdziemy w kanadyjskim słowniku. Sześć do ośmiu tygodni – tyle trzeba czekać, aby cokolwiek tutaj załatwić. Bo Kanadyjczycy się nie spieszą i nie lubią się niepotrzebnie stresować. Nie mieszkają też w igloo, nie dodają syropu klonowego do każdej potrawy, a po ulicach – wbrew amerykańskim dowcipom – wcale nie chodzą niedźwiedzie polarne – mówiła Agnieszka Szwajgier o mieszkańcach kraju osławionego przez Arkadego Fiedlera w słynnej książce "Kanada pachnąca żywicą" z 1935 roku.

Jej relacji można było wysłuchać w środę 21 listopada w porannym i popołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki" oraz w audycji "Do południa" – o godz. 6.40, 7.40, 10.40, 16.20 i 17.20.

Akcja "Trójka – jesteśmy połączeni" realizowana jest od 2016 roku przy współpracy z LOT-em. W jej ramach dziennikarze Programu 3 odwiedzili do tej pory: SeulTbilisiWenecjęTel Awiw i JerozolimęLos AngelesPulęPodgoricęOdessęKluż-NapokęKaliningrad, Nowy JorkBerlin, ChicagoTokio, Dubrownik, Los Angeles, Singapur, Niceę, Oslo i Pekin.

(asz/mk)

Czytaj także

Nie tylko Brama Brandenburska i currywurst, czyli "Trójka – jesteśmy połączeni" w Berlinie!

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2018 09:00
Jak dziś żyje się ludziom, zwłaszcza młodym, w stolicy Niemiec? Co jest takiego magicznego w tym mieście, że przyciąga przybyszów, ale nie tylko artystów, z całego świata? A wreszcie – czy Mur Berliński wciąż dzieli i kim jest Ampelmann?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie tylko Hollywood, Aleja Sław i Hank Moody, czyli Trójka nadaje z Los Angeles!

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 18:40
Tym razem w ramach akcji "Trójka – jesteś połączeni" ruszyła do Los Angeles. Po kalifornijskim mieście oprowadzał Państwa nasz wysłannik – Łukasz Karusta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie tylko Wikingowie, fiordy i renifery, czyli Trójka nadaje z Oslo

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2018 17:30
– Norwegia to chyba jedyny kraj na świecie, gdzie dzieci bawią się w agentów środowiska, a niedawno wystartował tu pierwszy elektryczny samolot – mówiła przed audycją Agnieszka Szwajgier, która wybrała się z reporterskim mikrofonem do Oslo. 
rozwiń zwiń