Polskie Radio
Section05
Adam Małysz

TYLKO U NAS Małysz wskazał sekret formy Kubackiego. "Poczuł się pewnie"

Adam Małysz nie może doczekać się konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich, które w sobotę i niedzielę zostaną rozegrane w Zakopanem. - Jeśli jest zainteresowanie, mamy takiego lidera jak Dawid, to jest to czynnikiem zarówno przyciągającym młodych, jak i dającym kolejny impuls myślącym o zakończeniu kariery - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem dyrektor do spraw skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie sporty zimowe PŚ w skokach 2019/2020 Adam Małysz Dawid Kubacki TYLKO U NAS Zakopane

PŚ W SKOKACH Małysz wierzy w Wolnego. "Umie radzić sobie z presją"

Trener Michal Doleżal zadecydował, że reprezentacja Polski nie wykorzysta przysługującej kwoty startowej podczas zawodów Pucharu Świata w Zakopanem. W stolicy Tatr wystartuje tylko dziewięciu biało-czerwonych. - Nie ma zawodników na odpowiednim poziomie. Ci, którzy będą występowali, znają skocznię, wiedzą, jak tam skakać - powiedział w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" dyrektor Polskiego Związku Narciarskiego Adam Małysz. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie sporty zimowe PŚ w skokach 2019/2020 Adam Małysz

PŚ W SKOKACH Małysz zaniepokojony. "Nie wiedzieliśmy, że jest aż tak źle"

Trwający sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich nie jest udany dla Stefana Huli i Macieja Kota. W weekendowych konkursach w Titisee-Neustadt żaden z nich ani razu nie awansował do drugiej serii. - Potrzebują spokojnego treningu - powiedział w rozmowie z TVP Sport dyrektor Polskiego Związku Narciarskiego Adam Małysz.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie sporty zimowe PŚ w skokach 2019/2020 Adam Małysz Maciej Kot

TITISEE-NEUSTADT FIVE Kwalifikacje bez emocji. Adam Małysz: nie były wyzwaniem

- Dzisiaj rozpoczęliśmy rywalizację w Titisee-Neustadt. Kwalifikacje nie były wyzwaniem, bo odpadał z nich tylko jeden zawodnik - napisał na Facebooku Adam Małysz, dyrektor koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim. Biało-czerwoni w komplecie zameldowali się w zawodach Pucharu Świata w niemieckim Titisee-Neustadt. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT PŚ w skokach 2019/2020 sporty zimowe Skoki narciarskie Adam Małysz

68. TCS TCS już na półmetku. Małysz: Kubacki w grze o złotego orła

- Dawid Kubacki ciągle w grze o złotego orła! W noworocznym konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen zajmuje trzecie miejsce i na półmetku tej imprezy jest w znakomitej sytuacji - napisał na Facebooku Adam Małysz, dyrektor koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim. Kubacki stanął na ostatnim stopniu podium w drugim konkursie 68. TCS i na półmetku jest trzeci w klasyfikacji generalnej cyklu. 
Zobacz więcej na temat:  Turniej Czterech Skoczni Skoki narciarskie sporty zimowe Adam Małysz PŚ w skokach 2019/2020 Dawid Kubacki SPORT

PŚ W SKOKACH Adam Małysz wierzy w Stocha. "Kamil się rozpędza"

- Mamy zawodnika który jest liderem i pewnie nim pozostanie - ocenił wynik Kamila Stocha Adam Małysz, dyrektor koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim. Trzykrotny mistrz olimpijski zajął w niedzielnym konkursie w Engelbergu 9. miejsce. Zawiedli pozostali Polacy, jedynie Stefan Hula wszedł do drugiej serii i skończył zawody na 25. miejscu.
Zobacz więcej na temat:  SPORT PŚ w skokach 2019/2020 sporty zimowe Skoki narciarskie Adam Małysz Kamil Stoch

PŚ W SKOKACH Stoch wygrywa, Małysz komplementuje. "To była kwestia czasu"

- Kamil od pierwszego skoku radził sobie tutaj bardzo dobrze. Zwycięstwo było tylko kwestią czasu - powiedział Adam Małysz, dyrektor koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim. Kamil Stoch wygrał konkurs indywidualny Pucharu Świata w Engelbergu. Dla Polaka było to pierwsze zwycięstwo w sezonie 2019/2020. 
Zobacz więcej na temat:  PŚ w skokach 2019/2020 Skoki narciarskie Adam Małysz Kamil Stoch SPORT sporty zimowe

PŚ W SKOKACH Zagadkowy sezon Polaków? Małysz: uczymy się cierpliwości

- Wyniki nie są złe, choć oczywiście apetyty są większe. Tym bardziej, że wiemy, że chłopaków stać na lepsze skoki - napisał na Facebooku Adam Małysz, dyrektor koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim. W sobotę biało-czerwoni wygrali konkurs drużynowy Pucharu Świata w niemieckim Klingenthal, z kolei w niedzielę, żaden z podopiecznych Michala Doleżala nie stanął na podium. 
Zobacz więcej na temat:  PŚ w skokach 2019/2020 Skoki narciarskie sporty zimowe Adam Małysz SPORT

PŚ W SKOKACH Polacy odpalą w Klingenthal? Małysz: zabrakło nam szczęścia

- Nie ujmuję niczego zwycięzcy, bo Stefan Kraft skakał fantastycznie, ale niektóre sytuacje były loteryjne. Nam tym razem szczęścia zabrakło, wyniki Polaków poniżej oczekiwań i możliwości - napisał na Facebooku Adam Małysz, który podsumował niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Niżnym Tagile. Podobnie jak w ostatnich latach żadnemu z Polaków nie udało się wygrać zawodów w Rosji. 
Zobacz więcej na temat:  Adam Małysz PŚ w skokach 2019/2020 Skoki narciarskie sporty zimowe SPORT

Adam Pawlukiewicz: Zbigniew Boniek ma bardzo mocny wpływ na sport w Polsce

- Zbigniew Boniek był piłkarzem ze światowego topu, potem był menedżerem, a potem prezesem PZPN. Jego wpływ na polski sport jest bardzo mocny - powiedział w Polskim Radiu 24 Adam Pawlukiewicz z Pentagon Research. Gościem audycji był również Krzysztof Domaradzki z „Forbes". Rozmówcy są twórcami rankingu na 50 najbardziej wpływowych ludzie w polskim sporcie.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Zbigniew Boniek Adam Małysz sporty zimowe PZPN

PŚ W SKOKACH Małysz podsumował PŚ w Wiśle. "Wielkie nerwy na skoczni"

- Dzisiaj znowu wielkie nerwy na skoczni. Trudne warunki, paskudny upadek Piotrka Żyły i szczęście Kamila Stocha, który w swoim stylu, po ataku w drugiej serii wskoczył na podium. Więc można mówić o pozytywnym dniu - napisał na swoim Facebooku Adam Małysz, czterokrotny zdobywca Pucharu Świata w skokach narciarskich. W Wiśle zainaugurowano 41. edycję PŚ. 
Zobacz więcej na temat:  Adam Małysz Skoki narciarskie PŚ w skokach 2019/2020 sporty zimowe SPORT